Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaAtliekų tvarkymo sistema

Druskininkai – gražėjantis ir modernėjantis kurortas, garsėjantis tyru oru ir senosiomis sveikatinimo tradicijomis. Tad švarai ir tvarkai, taip pat ir atliekų tvarkymui, čia yra skiriamas ypatingas dėmesys, o vienas svarbiausių prioritetų savivaldybėje – ekologinis sąmoningumas.

Išvystyti tokią atliekų tvarkymo sistemą, kokia šiandien veikia Druskininkų savivaldybėje, prireikė ne vienerių metų, nuoseklių Druskininkų savivaldybės pastangų ir investicijų. Daugelis tikriausiai dar prisimena, kai šiukšles iš namų tekdavo nešti pagal nustatytą grafiką – atliekų surinkimo mašinos apie savo atvykimą pranešdavo garsiai signalizuodamos, o nespėjusiems nustatytu laiku išeiti į lauką, dažnai tekdavo ir pabėgėti paskui šiukšliavežį.

Tuometinė atliekų tvarkymo sistema savivaldybėje buvo nepažangi: trūko konteinerių, bendruomenė nebuvo raginama rūšiuoti, visos atliekos buvo išvežamos į šalia Druskininkų esantį sąvartyną, kuriame nebuvo modernių perdirbimo įrenginių. Tokia atliekų tvarkymo sistema apsunkino ir savivaldybės gyventojų, ir kurorto svečių gyvenimą, akis badė kalnai šiukšlių, paliktų pamiškėse ar nuošalesnėse aikštelėse, labai dažnai atliekos buvo šalinamos aplinkosauginių reikalavimų neatitinkančiuose, nelegaliuose sąvartynuose. 

Druskininkų savivaldybei, siekusiai atgaivinti visą kurortą, teko nelengvas uždavinys išspręsti itin aktualius atliekų tvarkymo klausimus. Jau 2001 metais Druskininkų savivaldybė aktyviai įsitraukė į Alytaus regiono atliekų perdirbimo sistemos kūrimą. Tuometinės investicijos ir intensyvus darbas šiandien džiugina rezultatais.

Per 2002-2013 metus atliekų tvarkymo sistema Druskininkų savivaldybėje ženkliai pasikeitė: vietoje estetinį vaizdą praradusių metalinių atliekų surinkimo konteinerių įrengtos pusiau požeminių konteinerių aikštelės, skirtos buitinių atliekų, antrinių žaliavų surinkimui. Individualių namų savininkams išdalinti tvarkingi atliekų surinkimo konteineriai. Pagerėjo ir pagreitėjo atliekų surinkimas, įsigyta nauja atliekų surinkimo ir gabenimo įranga, tvarkant infrastruktūrą įrengtos naujos šiukšliadėžės, 2007 metais uždarytas eksploatuoti netinkamas Balainės sąvartynas.

Druskininkų savivaldybė investavo į Organinių atliekų kompostavimo ir stambiųjų bei kitų atliekų surinkimo aikšteles – jų paslaugos gyventojams nemokamos. Savivaldybės teritorijoje stambiagabaritės atliekų surinkimo aikštelės išdėstytos taip, kad atstumas iki jų būtų ne didesnis kaip 10 kilometrų.

Druskininkų savivaldybės teritorijoje surinktos atliekos vežamos į 2007 metais atidarytą Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus atitinkantį Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą. Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistema, kuriai priklauso ir Druskininkų savivaldybė, yra pavyzdys kitiems regionams – atliekos čia tvarkomos efektyviausiai. Druskininkų savivaldybėje sukurta atliekų tvarkymo sistema yra viena patogiausių, o gyventojai moka mažiausią atliekų tvarkymo mokestį, kurį Druskininkų savivaldybės taryba patvirtino 2007 metų gruodžio 30 dieną.

Per 2013 metus druskininkiečiai išrūšiavo 155,17 tonų atliekų, kurių daugiau kaip pusė buvo perdirbta ar kitaip panaudota – tai rodo Druskininkų savivaldybės bendruomenės atsakingą požiūrį į atliekų tvarkymo sistemą.

Išmokę rūšiuoti ir perdirbti atliekas, galėsime džiaugtis ne tik mažėjančia tarša, bet ir atsinaujinančių išteklių teikiama nauda. Druskininkų savivaldybėje sustabdytas nelegaliais būdais vykdytas atliekų tvarkymas, sutvarkyti miškai. Čia sukurta moderni, patogi bendruomenei ir visus Europos Sąjungos standartus atitinkanti atliekų tvarkymo ir rūšiavimo sistema.

Atliekų tvarkymo sistema anksčiau:

Atliekų sistema dabar:

Vertinkite: Balsų skaičius: 1
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.