Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Dėl elektros tiekimo sutrikimų – susitikimas su ESO atstovais: situacija negali kartotis

Praėjusį šeštadienį Druskininkai ir jų priemiestis 3 valandoms liko be elektros, visą šią savaitę daugelyje kurorto vietų buvo jaučiami įvairios trukmės elektros trikdžiai, kurie kėlė nerimą druskininkiečiams ir gausiai šventiniu laikotarpiu kurortą lankantiems svečiams.

Minėti incidentai neapsiėjo be pasekmių: žmonės užstrigo liftuose, jiems prireikė ugniagesių ir medikų pagalbos, kai kur namuose dingo vanduo, tad žmonės negalėjo patenkinti elementarių poreikių, sustojo didžiųjų SPA centrų, parduotuvių, maitinimo įstaigų darbas, buvo sugadintos asmeninės šventės – pandemijos nualintos įmonės buvo priverstos dengti nuostolius iš savo biudžeto.

Reaguojant į susidariusią situaciją, šią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai inicijavo nuotolinį susitikimą su ESO atstovais, kuriame buvo aptartos drastiško elektros dingimo priežastys, padariniai ir galimi sprendimo būdai.

 

ESO atstovai pabrėžė, kad Druskininkai – tai ne tik 22 tūkst. gyventojų, bet ir daugybė svečių iš visos Lietuvos ir atsiprašė dėl sukeltų problemų  – elektros tiekimas Druskininkams nutrūko dėl transformatoriaus gedimo rekonstruojamoje pastotėje. 

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pabrėžė situacijos pavojingumą ir būtinybę užtikrinti druskininkiečių saugumą.

 „ Net nenoriu galvoti, kas būtų, jei elektra ilgesniam laikui dingtų lauke esant -25 ar -30 temperatūrai - turėtume katastrofišką Telšių atvejį, kai viduryje žiemos namuose užšalo, sprogo radiatoriai.  Akivaizdu, kad tokie dalykai žiemos metu yra itin pavojingi ir kartotis negali. Mes nežinome, koks bus gruodžio, sausio, vasario mėnuo – rizikuoti druskininkiečių saugumu negalime.  Būtina investuoti į Druskininkų elektros tinklų sužiedinimą  - tai padėtų užtikrinti nepertraukiamą ir patikimą elektros tiekimą vartotojams avarijų, sutrikimų, rekonstravimo ar remonto atvejais“,  – susitikimo metu sakė R. Malinauskas.

 

 

 

UAB „Druskininkų vandenys“ vadovas Mindaugas Jaskelevičius susitikimo metu pabrėžė, kad nors įmonė turi generatorių, ir atsiradus elektros tiekimo problemoms visomis išgalėmis stengtųsi užtikrinti vandens tiekimą, tačiau tai būtų galima daryti labai ribotą laiką ir toli gražu ne visuose namuose.  „Dar vienas svarbus susijęs klausimas – nuotekų šalinimas. Turime 24 įvairaus našumo siurblines, bet prie visų kilnojamo generatoriaus neprivešime, jį vežame į pagrindinę siurblinę. Šį kartą elektra dingo naktį – tuomet naudojimas yra kiek mažesnis ir būtent tai mus gelbėjo, nes dar šiek tiek ir būtume turėję atidaryti avarinius išleistuvus – tuomet jau kalba būtų apie ir žalą gamtai, ir gresiančias baudas. Norėtųsi glaudesnio bendradarbiavimo su ypatingos svarbos įmonėmis, o ypač gedimų ar elektros sutrikimų atvejais būtina operatyvi informacija“,  – susitikimo metu akcentavo M. Jaskelevičius.

Nuotolinio susitikimo metu svarstyta, kad siekiant išvengti panašių situacijų, sprendimai galėtų būti arba sustabdyti pastotės rekonstrukciją iki pavasario, arba tęsti darbus maksimaliai laikantis saugumo ir atsargumo priemonių.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas pabrėžė, kad terminai negali būti svarbesni už patikimumą – geriau pratęsti pastotės remontą šiltuoju laikotarpiu. 

ESO atstovai, atsižvelgdami į Druskininkų kurorto svarbą ir mero išsakytus lūkesčius, paprašė savaitės laiko skaičiavimams atlikti - sutarta po savaitės grįžti prie svarbių klausimų ir tartis dėl galutinių konkrečių sprendimų.

 Apie priimtus sprendimus informuosime.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Druskininkų savivaldybės vieta žamėlapyje
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
Telefonas

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.