Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaDruskininkų parkai

Druskininkai, garsėjantys unikalia gamta, gali didžiuotis ir išpuoselėtais parkais, kuriuose galima mėgautis gamtos teikiama ramybe, gaiviu oru – tai vietos, į kurias pailsėti ar pramogauti skuba ir vietiniai gyventojai, ir kurorto svečiai. Šįkart rubrikoje pristatome tris žinomiausius Druskininkų prakus – Gydyklų, Vijūnėlės ir Sveikatingumo. Šių parkų pasikeitimai per pastaruosius metus tikrai akivaizdūs.  

2011 metų pabaigoje buvo baigtas Gydyklų parko atnaujinimas. Šis kurorto centre esantis parkas yra šalia svarbių ir didelius turistų srautus traukiančių kurorto objektų – Druskininkų gydyklų, Vandens parko, viešbučių, Nemuno prieplaukos. Atliekant atnaujinimo darbus, Gydyklų parke buvo nutiesti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengti suoliukai poilsiui, parką papuošė modernūs, stilingi šviestuvai. Taip pat atnaujintos visos parko vejos, pasodinti nauji želdiniai ir gėlynai, visiškai rekonstruotas „Grožio“ šaltinis, sutvirtinti Nemuno upės krantinės šlaitai, net trinkelės ir jų spalva pasirinktos, atsižvelgiant į istorinius parko ypatumus. Siekiant įamžinti dviejų pasienio miestų – Druskininkų ir Augustavo – bendradarbiavimą, Nemuno pakrantėje pastatyta Stela, skirta Žygimantui Augustui. Į parką investuota daugiau kaip 6 mln. Lt.

Svarbiausias Gydyklų parko akcentas ir kurorto puošmena – įspūdingo grožio Druskininkų muzikinis fontanas. 2012 metais pradėjęs veikti fontanas tapo lankomiausia kurorto vieta – trykštančios spalvingos vandens srovės, derančios su pasirinkta melodija, savo grožiu užburia druskininkiečius bei svečius. Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens veikiantis fontanas traukos centru išlieka ir žiemą – jis pasipuošia vandens sroves imituojančiomis elektros instaliacijomis, o šalia jo gruodžio pradžioje pradeda veikti originalių, vietos verslo bei bendruomenės narių sukurtų eglučių parkas.

Vijūnėlės parkas, esantis tarp Druskonio ežero ir Vijūnėlės tvenkino, atnaujintas 2012 metais. Projekto metu parko teritorijoje atnaujinti bei naujai įrengti 4,5 km ilgio dviračių takai, pastatyta mediniai tilteliai, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, pastatyti modernūs viešieji tualetai. Atnaujinti parko gėlynai, sutvarkytas apšvietimas, aplinką papuošė mažosios architektūros elementas – D. Matulaitės sukurta besikaunančių avinų skulptūra. Vijūnėlės parkas pastaraisiais metais pavasarį gyventojus  ir kurorto svečius pasitinka įspūdinga narcizų jūra bei japoniškų sakurų žiedais – dažnas skuba pavasarį įsiamžinti prie šio puikaus reginio ar bent minutėlei prisėsti ir pasigrožėti įspūdinga žiedų jūra. Parko infrastruktūrai sukurti prireikė 2,4 mln. Lt.

Sveikatingumo parkas įkurtas 1930 metais, o 1952-aisiais, pradėjus vadovauti K. Dineikai, buvo reorganizuotas ir išplėstas. Vėliau unikaliais gamtiniais ištekliais garsėjęs ir praeityje buvęs ypatingai populiarus parkas, priklausęs profsąjungoms, buvo apleistas. Pasibaigus kone dešimtmetį trukusioms diskusijoms, Vyriausybė perdavė parką Druskininkų savivaldybei ir 2013 metais buvo pradėti Sveikatingumo parko rekonstrukcijos darbai, suskirstyti į keturis etapus. Pirmojo etapo metu rekonstruotas parko įėjimo punktas, įrengtas viešasis tualetas, rekonstruojamos kaskadinės maudyklės, tvarkoma parko infrastruktūra. Kituose parko rekonstrukcijos etapuose bus įrenginėjama ir aktyvaus laisvalaikio, poilsio gamtoje erdvė. Planuojama atgaivinti unikalias senąsias kurorto tradicijas: saulės ir vandens vonias ant Ratnyčėlės upelio kranto, maudynes kaskadinėse maudyklėse, kvėpavimą jonizuotu oru, pėdų masažus akupresūros baseine. Parko teritorijoje jau įrengti lauko treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelės. Vasarą lankytojus džiugins įspūdingi želdiniai ir gėlynai.

Kiekvienas Druskininkų parkas yra unikalus ir išskirtinis, atskleidžiantis Druskininkų istoriją ir atspindintis dabartinį miesto veidą. Juk puikiai sutvarkytos viešosios Druskininkų erdvės yra vizitinė kurorto kortelė. Druskininkuose išpuoselėti ne tik trys plačiau aptarti parkai, bet ir visos viešosios erdvės - jose gausu gėlynų, fontanų, suoliukų poisliui. 

Gydyklų parko pokyčiai:

Šiandien:

Vijūnėlės parko pokyčiai:

Šiandien:

Sveikatingumo parko pokyčiai:

Šiuo metu vyksta Sveikatingumo parko atnaujinimo darbai:

M. K. Čiurlionio ir V. Krėvės gatvių sankryžoje suformuota jauki erdvė poilsiui:

 

                                                                                                                        

 Druskininkų savivaldybės archyvo, Laimos Rekevičienės, Zenono Šilinsko, Petro Malūko nuotraukos

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.