Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaDruskininkų savivaldybės viešoji biblioteka

Biblioteka – svarbus kultūros objektas. Tai ne tik vieta, kurioje galime rasti įdomių knygų – o pastarųjų reikšmė žmogaus tobulėjimui nepamatuojama, – tačiau ir tikrų tikriausias bendruomenės kultūros židinys.

Druskininkų savivaldybėje dar sovietiniais metais veikė dvi nedidelės suaugusiųjų ir viena vaikų biblioteka. Bibliotekos buvo ir Druskininkuose veikusiose sanatorijose.

1994 metais, reorganizavus Druskininkuose esančias bibliotekas, įkurta Druskininkų miesto viešoji biblioteka. Darbą ji pradėjo buvusio pirmojo lietuvių vaikų darželio patalpose. Nors buvęs darželis iš išorės atrodė gana erdvus, tačiau senos statybos pastate, duris atvėrusiame dar 1956 metais,  buvo šalta, trūko šviesos, dėl drėgmės reikėjo ypatingai saugoti sukauptą bibliografiją, o patalpų išplanavimas nebuvo pritaikytas įvairioms bibliotekos veikloms.

2000-aisiais, po teritorinės reformos, kai prie Druskininkų buvo prijungtos Viečiūnų bei Leipalingio seniūnijos, prie Druskininkų viešosios bibliotekos buvo prijungti ir kaimiškųjų vietovių filialai. Šiuo metu Druskininkų savivaldybėje veikia viešoji biblioteka, bibliotekos miesto padalinys, įsikūręs „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, bei Leipalingio ir Viečiūnų padaliniai.

Didėjant skaitytojų srautui, Druskininkų savivaldybė, suprasdama kurorto bibliotekos, kaip kultūrinio objekto, svarbą ir reikšmę, 2006 metais inicijavo senojo bibliotekos pastato atnaujinimo darbus. 2007 metais buvo parengtas pastato modernizavimo projektas, 2008-aisias prasidėjo darbai, o 2012 metų vasarį duris atvėrė neatpažįstamai pasikeitusi Druskininkų viešoji biblioteka. Joje įrengta patogi skaitykla, veikia internetas, antrajame pastato aukšte organizuojami renginiai, susitikimai, parodos – beveik kiekvieną savaitę įvairūs renginiai suburia bendruomenę ir kurorto svečius. Atlikus pastato modernizavimo darbus, suformuotos  atviros, patogios, patrauklios erdvės, ypatingai džiugina permainos mažiesiems skaitytojams skirtose erdvėse. Druskininkų viešoji biblioteka po rekonstrukcijos iš išorės primena užverstą knygą. Iš viso į Druskininkų viešosios bibliotekos atnaujinimą investuota 6,4 mln. Lt.

Druskininkų viešojoje bibliotekoje sukauptas apie 165 tūkstančių vnt. universalaus pobūdžio dokumentų fondas. Galima naudotis mokslinėmis duomenų bazėmis – ši galimybė itin praverčia studentams, rašantiems baigiamuosius darbus. Per 2013 metus Druskininkų viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose apsilankė 92 786 lankytojai. 2014-ųjų metų statistika dar nėra suskaičiuota, tačiau jau dabar aišku, kad lankytojų skaičius nemažėja. Bibliotekoje organizuojami renginiai skirti plačiai auditorijai. Kūrėjų parodas, diskusijas su žinomais rašytojais, vertėjais, filmų peržiūras ar mokslininkų paskaitas aplanko įvairaus amžiaus lankytojai. Iš viso 2013 metais viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose suorganizuoti 167 renginiai ir 186 parodos.

Aktyvų ir nuoširdų bibliotekoje ir jos padaliniuose dirbančių žmonių darbą vertina ir savivaldybės gyventojai, ir svečiai, o darbo kokybę įrodo augantis renginių skaičius ir gausėjantis lankytojų būrys.  

Bibliotekos pastatas anksčiau:

 

 

 

 

 

 

 

 

Bibliotekos pastato rekonstrukcijos akimirkos:

Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka po rekonstrukcijos:

Rimos Viniarskaitės asmeninio archyvo, Druskininkų savivaldybės, Druskininkų viešosios bibliotekos archyvų nuotraukos. 

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.