Druskininkuose išsirideno jau penktasis stalo žaidimų festivalis „PineCon“

Paskutinį vasaros savaitgalį Druskininkuose ridenosi kauliukai – stalo ir vaidmenų žaidimų mėgėjai Druskininkų kempingo erdvėje rinkosi į jau penktąjį stalo žaidimų festivalį „PineCon 2021“.

„PineCon“ – tai kasmetinis stalo žaidimų konventas, pirmasis ir vienintelis Lietuvoje, organizuojamas Druskininkų stalo žaidimų klubo „Board Punks“ ir vykstantis nuo 2017 metų. Jo tikslas – populiarinti stalo žaidimų kultūrą, suburti stalo ir vaidmenų žaidimų hobio mėgėjus. Praėjusiais metais dėl COVID-19 pandemijos perkeltas į online, šiais metais „PineCon“ sugrįžo į gyvą formatą ir pakvietė stalo žaidimų entuziastus į netradicinę erdvę gamtos apsuptyje.

Lietingą ir rudenišką vasaros pabaigą nušvietė net dvi dienos su stalo ir vaidmenų žaidimais, o kiekvienas renginio dalyvis dalyvavo PINECON loterijoje, kurioje buvo galima laimėti rėmėjų stalo žaidimus, atributiką ir kitus prizus.

Žaidimų festivalį tradiciškai atidarė „Akmens, popieriaus, žirklių“ čempionatas, po kurio sekė įvairūs stalo žaidimų turnyrai ir pristatymai. Didelio susidomėjimo susilaukė „Brain Games“ organizuotas stalo žaidimo „KLASK“ turnyras – tai iš Skandinavijos atkeliavęs greitos reakcijos ir taktikos žaidimas su magnetiniais komponentais, panašus į stalo futbolo ir oro ritulio hibridą.

Konvente įvairias žaidimų veiklas organizavo „Brain Games“, „Rikio“ stalo žaidimų ir hobby centro, „MANOHOBIS“ atstovai. Renginio dalyviai turėjo galimybę išbandyti lietuviškąjį stalo žaidimą-superhitą „Perekupai“, istorijos kūrimo žaidimą „Wild West Circus“. Šių žaidimų kūrėjai dalyvavo ir „PineCon pasikalbėjimuose“, kuriuose ne tik papasakojo ir atskleidė įdomių dalykų apie žaidimo kūrimo procesą, bet ir diskutavo apie žaidimų kultūrą. „PineCon pasikalbėjimuose“ taip pat svečiavosi Egils Grasmanis, didžiausios Baltijos šalyse stalo žaidimų kompanijos „Brain Games“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.

Stalo žaidimų konvente „PineCon“ didelis dėmesys skiriamas ir vaidmenų (RPG) žaidimams. Ir naujokai, ir patyrę žaidėjai leidosi į nuotykius žaidimo sistemų „Dungeons and Dragons“, „Call of Cthulhu“, „Tales of the Loop“ RPG sesijose. „Žaidimo meistrų“ komanda pristatė LARPG (dar vadinamo „kabinetinio“ tipo LARP) vaidmenų žaidimą „Cyber Coffee“, kurio dalyviai įsikūnijo į distopinio ateities miesto kavinės lankytojų bei kavinės personalo personažus ir sprendė kelias tarpusavyje persipynusias detektyvines istorijas. Taip pat vyko unikalaus socialinio-dedukcinio vaidmenų žaidimo „Blood on the Clocktower“ sesija, renginio dalyviai tradiciškai savo žinias galėjo pademonstruoti stalo žaidimų protmūšyje.

Antrąją konvento dieną komandos susirungė „Brain Games“ organizuotame stalo žaidimo „Codenames: Pictures“ turnyre, o konventą uždarė „Rikis“, surengęs žaidimo „Digimon Card Game“ apmokymus ir turnyrą.

Stalo žaidimų festivalis „PineCon 2021“ finansuotas iš Druskininkų savivaldybės kultūros srities projektų finansavimo konkurso. Dėkojame renginio partneriams: Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrui, Druskininkų jaunimo užimtumo centrui, Druskininkų kultūros centrui. Festivalio rėmėjai ir draugai: BRAIN GAMES, Rikis - stalo žaidimų ir hobby centras, Manohobis, Deep-Cut Studio, stalo žaidimas „Perekupai“, Žaidimo meistrai, Wild West Circus, Game Tamer Inserts, City Coffee, Trolių Pica.

Asociacijos Druskininkų stalo žaidimų klubo informacija