Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Kviečiame moteris nedelsti ir pasitikrinti sveikatą: Druskininkų ligoninėje – skaitmenizuotas mamografas

Druskininkų ligoninėje jau įdiegtas naujasis skaitmenizuotas mamografas, kurio vertė – beveik 60 tūkst. eurų.  Prie šio svarbaus įrenginio įsigijimo Druskininkų savivaldybė prisidėjo 30 tūkst. eurų.

Pasak Druskininkų ligoninės direktorės Evelinos Raulušaitienės, įdiegus naują įrangą bus galima ištirti žymiai daugiau moterų, o atsakymą pacientės sužinos greičiau. „Labai džiaugiamės galėdami savo pacientėms pasiūlyti išsitirti su pažangiausia įranga. Tai didelis laimėjimas. Krūties vėžys išlieka pagrindine visuomenės sveikatos problema. Todėl savalaikė ir tiksli diagnostika yra labai svarbi.  Ačiū Druskininkų savivaldybei, finansiškai prisidėjusiai prie šio svarbaus projekto įgyvendinimo“,  – sakė E. Raulušaitienė.

 

Mamografija padeda diagnozuoti krūtų audinio gerybinius ir piktybinius pakitimus.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Simptomų, kurie moterims gali sukelti pagrįsto nerimo, spektras yra itin platus: kietos, skausmingos krūtys, įvairiausio dydžio skausmingi ir neskausmingi guzeliai, minkštos, krūties odos pokyčiai ir kt.

Druskininkų savivaldybės gydytojos Eglės Sadauskaitės teigimu, krūties vėžio statistika Lietuvoje yra negailestinga. „Nesinori išgąsdinti, tačiau mirtingumas nuo šios ligos yra labai didelis, nes moterims liga diagnozuojama jau pažengusioje III-IV stadijoje. To išvengti galima reguliariai tikrinantis. 50-69 metų moterims valstybinė programa leidžia kartą per du metus nemokamai pasitikrinti, tačiau sergančiųjų amžius jaunėja, todėl vos užčiuopus guzelį ar jaučiant kitus nemalonius simptomus moterys turėtų pasitikrinti nieko nelaukdamos. Su šeimos gydytojo siuntimu šis tyrimas bus atliktas nemokamai“,  – pažymi E. Sadauskaitė.

Užsiregistruoti mamogramai galima paskambinus į Druskininkų ligoninės registratūrą tel. +370 313 59 144.

Pasak Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės, kasmet tvirtinant savivaldybės sveikatos programą reaguojama į sveikatos aktualijas ir naujausius tyrimus, o prioritetai skiriami jautriausioms bendruomenės sritims: onkologiniams susirgimams, diabetui.

„Labai gaila, bet krūties vėžio diagnozė Lietuvoje yra labai dažna. Ir labiausiai šioje situacijoje gali padėti ankstyva diagnostika, kurią užtikrina nauja, pažangi įranga. Nors savivaldybės biudžetas yra ribotas, tačiau lėšų svarbiems sveikatos srities projektams visada rasime. Mamografijos paslauga ypač reikalinga moterų sveikatos užtikrinimui, krūties onkologinių susirgimų prevencijai. Įdiegus naujas technologijas mamografijos paslaugos tapo greitesnės, kokybiškesnės ir svarbiausia – tikslesnės.  Kviečiu visas druskininkietes pasirūpinti savo sveikata ir atlikti profilaktinius mamogramos tyrimus. Mes, moterys, dažnai skubame, įsisukame į darbų, namų buities sūkurį ir nerandame laiko sau. Dabar, turint modernią įrangą, nereikia niekur toli važiuoti, pasitikrinti galite čia, Druskininkų ligoninėje“,  – sakė V. Jurgelevičienė.

 

Kaip teigė Druskininkų ligoninės vyr. radiologė-technologė Aurelija Andrulionienė,  iki šiol mamografu buvo padaromos nuotraukos, kurias dar reikėdavo ryškinti, pacientės laukdavo, visa procedūra trukdavo mažiausiai pusvalandį. Įdiegus naująją įrangą moterų patikra ir konsultacijos tapo žymiai greitesnės ir išsamesnės.

„ Mamogramose reikia pastebėti ypač mažus pakitimus ir struktūras. Skaitmenizuotas mamografas leidžia kompiuterio ekrane maksimaliai padidinti krūtų audinio vaizdą, jį paryškinti, esant pakitimams – net išmatuoti židinio dydį. Taip galime užtikrinti tikslesnę krūties vėžio diagnostiką, geriau atskirti gerybinius ir piktybinius krūties pakitimus. Tai viena pažangiausių technologijų“,  – sako A. Andrulionienė.

Gauti mamografiniai vaizdai tiesiogiai perduodami, įrašomi į kompiuterį, gali būti siunčiami elektroniniu būdu, juos lengviau kaupti ir saugoti bei tuo pačiu - patogu pakartotinai peržiūrėti mamogramas ar palyginti su seniau atliktais tyrimais.

Pasak Druskininkų ligoninės direktorės E. Raulušaitienės, Druskininkų ligoninėje 2019 m. buvo atlikta 2270 mamografijų. Dėl COVID-19 pandemijos, pastaraisiais metais tyrimų buvo atlikta kiek mažiau: 2020 m. –  1562, per pirmus penkis šių metų mėnesius – 690 mamografijų.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Druskininkų savivaldybės vieta žamėlapyje
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
Telefonas

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.