Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaLeipalingio miestelis

2000-aisiais Leipalingio miestelis tapo Druskininkų savivaldybės dalimi. Prabėgus 15-ai metų, galima pastebėti ženklius teigiamus pokyčius miestelio infrastruktūroje bei kultūriniame gyvenime.

Bene svarbiausias Leipalingyje esantis pastatas – nuo XVI a. žinomas dvaras. Jame buvo filmuota pagal Sauliaus Šaltenio apysaką sukurto filmo „Riešutų duona“ epizodai, daugelis leipalingiečių lankė dvare veikusią mokyklą. Dvaras – vienas iš svarbiausių visos Dzūkijos architektūrinių ir istorinių vertybių – ilgus metus buvo apleistas. Įvertinus šio objekto svarbą ir reikšmę, buvo pradėti dvaro rekonstrukcijos darbai. Jau šiandien leipalingiečiai ir miestelio svečiai gali įvertinti iš naujo atgimusį svarbiausią miestelio objektą, o visai netrukus atnaujintose patalpose įsikurs bendruomenės centras, seniūnija, biblioteka ir Algirdo Volungevičiaus vardo kraštotyros muziejus.

Dar vienas itin  reikšmingas objektas – aikštė šalia bažnyčios. Ilgą laiką apleista aikštė praėjusių metų vasarą buvo rekonstruojama, klojamos naujos trinkelės, nutiesta nauja kelio danga. Planuojama, kad ši aikštė taps susibūrimo centru – šiltuoju metų laiku čia bus organizuojami renginiai ir šventės, savaitgaliais veiks kadaise Leipalingyje buvęs labai populiarus ūkininkų turgus.

Dar vienas svarbus miestelio pastatas – mokykla. 2013-aisias Leipalingio mokykla minėjo 90-ies metų jubiliejų. Tai seniausia Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaiga. Prieš dešimt metų, 2004-aisiais, buvo baigti šios mokyklos renovacijos darbai, o nuo 2010 m. mokyklos pastate veikia ir  ikimokyklinio ugdymo skyrius „Liepaitė“, mažųjų leipalingiečių ugdymui sukurta patogi erdvė.

Senosios vaikų darželio patalpos, esančios miestelio centre, nėra apleistos. Melioratorių g. 6 esantis pastatas atnaujintas, jame įkurti Savarankiško gyvenimo namai bei įrengti socialiniai būstai, juose šiais metais jau apsigyvenimo pirmieji naujakuriai.

Leipalingyje sutvarkytos gatvės, nutiesti nauji šaligatviai, pradėta daugiabučių namų modernizacija. Į Leipalingį kursuoja nauji ir šilti „Kautros“ autobusai, o nuo šių metų mėnesinis nuolatinis bilietas, pirktas Leipalingyje, galioja ir Druskininkuose.

Leipalingyje gyvenantys sporto entuziastai džiaugiasi įrengta tinklinio aikštele, o pavasarį, atšilus orams, bus įrengti lauko treniruokliai.

Visai neseniai Leipalingyje pastatytas mažosios architektūros objektas – Juozo Kavaliausko nukaldinta beveik 3 metrų aukščio „Liepa“. Miestelį puošia ir mokyklos mokinių sukurti darbai. Viešosios erdvės kasmet gražėja.

Vis aktyvesnis tampa ir leipalingiečių kultūrinis gyvenimas – švenčiamos tradicinės Oninių ir Joninių šventės, Rudens gėrybių šventė, padėkos vakaras, vyksta valstybinių švenčių minėjimai – Leipalingyje gyvenantys žmonės išlaiko senąsias ir kuria naujas savo krašto tradicijas.

Leipalingio miestelis – neatsiejama Druskininkų dalis. Kompleksiška kaita palietė ne tik patį kurortą, bet ir jo kaimiškąsias vietoves, tad čia gyvenančių žmonių gyvenimas keičiasi į gerąją pusę.

Leipalingio miestelis anksčiau:

Leipalingio miestelis šiandien:

 Druskininkų savivaldybės, Leipalingio seniūnijos ir Antano Ruginio archyvo nuotraukos. 

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.