Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) nuo 2022 sausio 7 d. priima paraiškas pagal 2021 m. Klimato kaitos programos priemonę „Mažiau taršių judumo priemonių įsigijimo skatinimas nepasiturintiems fiziniams asmenims“ (toliau – Priemonė) iš mažas pajamas gaunančių gyventojų, norinčių gauti kompensacinę išmoką įsigijus mažiau taršų automobilį ir išregistravus sunaikintą seną automobilį.

Priemonei iš Klimato kaitos programos skirta 1 mln. eurų. Paraiškas gyventojai gali teikti iki 2022 m. rugsėjo 1 d. per APVA informacinę sistemą APVIS. Anksčiau pasibaigus Priemonei skirtoms lėšoms, kvietimas bus stabdomas ir paraiškos nebus priimamos.

Finansavimas teikiamas nepasiturintiems gyventojams, kuriems įstatymo nustatyta tvarka 6 mėnesius nepertraukiamai iki metinės sąmatos patvirtinimo dienos, t. y. iki 2021 m. gruodžio 1 d., buvo teikiama valstybės piniginė socialinė parama. Nepasiturinčio gyventojo statusą APVA tikrina Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS).

Primename, kad prašymas kompensacinei išmokai gauti teikiamas, kai mažiau taršus automobilis yra užregistruotas pareiškėjo vardu, o senas automobilis yra utilizuotas ir išregistruotas. Veiksmų eiliškumas nėra svarbus. Kompensacinės išmokos maksimalus dydis vienam pareiškėjui yra 2 000 Eur. Kompensacinės išmokos suma apskaičiuojama pagal patirtas faktines išlaidas, neviršijant nustatytos kompensacinės išmokos maksimalios sumos.

Detali informacija ir sąlygos kompensacinei išmokai gauti nurodytos tinklalapyje: https://apvis.apva.lt/paskelbti_kvietimai/maziau-tarsiu-judumo-priemoniu-isigijimo-skatinimas-nepasiturintiems-fiziniams-asmenims.

Aplinkos projektų valdymo agentūros informacija