Druskininkų savivaldybė

 

Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos

VMI informuoja: Pasinaudoti kompensacinio PVM tarifo lengvata gali daugiau smulkiųjų ūkių

 2021-01-18

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. daugiau ūkininkų, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojai, iš žemės ūkio produkcijos supirkėjų galės gauti 6 proc. kompensacinį priedą nuo parduotos produkcijos ar suteiktų paslaugų kainos. Nuo šiol lengvata galės pasinaudoti smulkieji ūkininkai, Mokesčių inspekcijoje įsiregistravę kompensacinio PVM gavėjais, kurių registruotas žemės plotas neviršija 20 hektarų.

Plačiau >

Primename: įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose, jei tam prieštarauja bent vienas gyventojas

 2021-01-18

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo draudimą rūkyti daugiabučių balkonuose reglamentuojančios Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

Pagal įstatymo reikalavimus pastato/ buto savininkas ar kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi pastatu/butubutu ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko pastato/ buto patalpas bei į to paties buto patalpas.

Prieštaravimą dėl rūkymo daugiabučio namo gyventojas gali pateikti Savivaldybės administracijai el.paštu info@druskininkai.lt

 Prieštaravimas turi būti pasirašytas, jame nurodytas asmens vardas, pavardė, gimimo data ir deklaruota gyvenamoji vieta.

Gavus asmens prieštaravimą, Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu uždraudžia rūkyti daugiabučiame name. Jei prieštaravimą pareikš asmuo, kuris gyvens, bet nebus deklaravęs gyvenamosios vietos konkrečiame daugiabučiame name, draudimas rūkyti bus panaikintas po 6 mėnesių, jei prieštaravimą pareiškęs asmuo per 6 mėnesius nuo prieštaravimo pareiškimo dienos nedeklaruos gyvenamosios vietos tame name.

Plačiau >

Praėjusiais metais Druskininkus santuokos įteisinimui rinkosi jaunavedžiai š visos Lietuvos, mažėjo skyrybų

 2021-01-18

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus pateikta praėjusių metų statistika rodo, kad 2020-asiais jaunavedžiai iš visos Lietuvos ir toliau rinkosi savo santykius įteisinti Druskininkuose. Iš 161 sudarytų santuokų daugiau kaip pusė porų – 94 atvyko iš kitų Lietuvos savivaldybių. Pernai Druskininkuose susituokė ir 12 mišrių porų t.y. vienas iš jaunavedžių buvo užsienio pilietis. Santuokos sudarytos su Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Kanados, Baltarusijos, Italijos, Vokietijos, JAV piliečiais.

Kaip informavo Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Janina Sinkevičienė, didžioji dalis jaunavedžių santuokas registravo atnaujintame ir išpuoselėta aplinka garsėjančiame Druskininkų miesto muziejuje. „Daugiausiai santuokų buvo įregistruota liepos 25 dieną, dvi poros pasirinko išskirtinę – gruodžio 31 dienos datą. Karantinas taip pat netapo kliūtimi susituokti. Pirmojo karantino metu įregistravome dvi santuokas, per antrąjį karantiną – devynias“,  – sakė J. Sinkevičienė.

Plačiau >

Aktualu dirbantiems savarankiškai: viskas apie išmokas ir socialines garantijas karantino metu

 2021-01-18

Vyriausybei paskelbus karantiną, dalis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą. Nuo pandemijos nukentėję savarankiškai dirbantys asmenys gali gauti fiksuoto dydžio išmoką, atidėti „Sodros“ įmokų mokėjimą, jie taip pat laikinai atleisti nuo  PSD mokėjimo, gali gauti ligos išmokas nesergančio vaiko priežiūrai, dalis jų turi teisę į nedarbo išmokas. Skirtingai nei darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, savarankiškai dirbantys asmenys ligos išmoką gali gauti net ir turėdami kitų pajamų, vienu metu gali gauti ir ligos išmoką, ir fiksuoto dydžio išmoką.

Plačiau >

Paveiktų šalių sąraše lieka Lichtenšteinas ir Šveicarija, galios tie patys atvykimo reikalavimai

 2021-01-18

Šiuo metu galiojantis koronaviruso (COVID-19) infekcijos paveiktų šalių ir regionų sąrašas nėra keičiamas ir lieka galioti dar savaitę. Sąraše lieka Lichtenšteinas ir Šveicarija bei visos trečiosios šalys. Atvykstantys iš šių šalių arba per jas keliaujantys žmonės atvykę į Lietuvą privalo izoliuotis 10 dienų arba atlikti tyrimą dėl koronaviruso ir gauti neigiamą atsakymą.

Atvykstantiems iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ir Pietų Afrikos Respublikos ir toliau galios griežtesni reikalavimai, nustatyti dėl šiose šalyse aptiktų koronaviruso mutacijų.

Plačiau >

Rekomendacijos: pasirengimas šaltajam metų sezonui

 2021-01-15

Šaltuoju metų laikotarpiu reikia įvertinti visus pavojus, kurie gali kilti šiuo periodu ir imtis priemonių išvengti šių grėsmių.

Labai svarbu, kad gyventojai besišildantys savo būstą krosnimis ir židiniais, pasiruoštų šildymo sezonui iš anksto. Siekiant išvengti skaudžių nelaimių reikia ne tik prižiūrėti šildymo įrangą, bet ir užtikrinti sąlygas, leidžiančias kuo greičiau užgesinti kilusį gaisrą. Pasiruošimą kūrenimo sezonui reikia pradėti nuo krosnių, šildymo katilų ir dūmtraukių apžiūros.

Pasiruošimą šaltajam metų periodui vykdo ir ūkio subjektai, tiekiantys gyventojams šilumos ir elektros energiją, dujas, vandenį ir šalinantys nuotekas. Šie ūkio subjektai turi sudaryti pasiruošimo šaltajam metų periodui planus, numatyti priemones, kad sutrikus šilumos, elektros energijos, vandens, dujų tiekimui ar nuotekų šalinimui, kuo greičiau būtų pašalinti gedimai.

Plačiau >

Druskininkų savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti interaktyviame protmūšyje ,,PagalvOK“

 2021-01-15

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti interaktyviame protmūšyje ,,PagalvOK“, kuris vyks nuotoliniu būdu per ,,Zoom“ platformą. Prisijungimo nuorodą bus įkelta sausio 18 d. 18.50 val. VSB Favebook paskyroje

Pirmosios vietos nugalėtojas bus apdovanotas Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtu prizu.

Plačiau >

Druskininkų Amatų centras “Menų kalvė” kviečia dalyvauti meninės fotografijos konkurse “Gamtos forma - Druskininkai”!

 2021-01-14
Meninės fotografijos konkursas „Gamtos forma - Druskininkai“ (Konkursas) yra atviras visiems fotografijos ir Druskininkų krašto gamtos gerbėjams. Konkursui pateiktos nuotraukos bus publikuojamos Amatų centro „Menų kalvė“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, pasirinktinai – socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje. Geriausios nuotraukos pateks į virtualią parodą Amatų centro „Menų kalvė“ interneto puslapyje www.acmenukalve.lt. Konkurso organizatoriai laukia kokybiškų, kompoziciškai įdomių bei originalių nuotraukų, atitinkančių konkurso temą. Kviečiame fotografuoti Druskininkų ir jų apylinkių gamtą, jos reiškinius bei įdomybes tiek iš arti, tiek iš toli. O galbūt lankėtės Druskininkuose ir turite įspūdingą nuotrauką, kuri tiktų šiam Konkursui? Linkime smagių atradimų gamtoje ir laukiame Jūsų nuotraukų! Konkurso laureatams prizus skiria Druskininkų savivaldybė, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras ir Amatų centras „Menų kalvė“.

Plačiau >

Gyventojų dėmesiui: teisinės pagalbos teikimas

 2021-01-14

Valstybės garantuojama teisinė pagalba – šio įstatymo nustatyta tvarka teikiama pirminė teisinė pagalba, antrinė teisinė pagalba ir valstybės užtikrinama neteisminė mediacija.

Pirminė teisinė pagalba – teisinė informacija (informacija apie teisinės pagalbos teikimą, įstatymus ir kitus teisės aktus); teisinės konsultacijos (patarimai teisės klausimais); dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas; patarimai dėl ginčo išsprendimo  ne teismo tvarka, veiksmai dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimas.

Plačiau >

Druskininkuose minimas Laisvės gynėjų dienos 30-metis

 2021-01-13

Informaciją apie Laisvės gynėjų dienos paminėjimą Druskininkuose rasite čia. 

Plačiau >
Archyvas
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.