Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaNeįgaliesiems pritaikyta infrastruktūra

Druskininkų savivaldybėje infrastruktūra kuriama taip, kad ji atitiktų žmonių, turinčių judėjimo negalią, poreikius. Socialiniam turizmui dėmesį skiria nemaža dalis kurorte dirbančių verslininkų. Negalią turinčių žmonių patogumui klubas ERZON, suvienijęs sveikuosius ir neįgaliuosius, sudarė draugišką neįgaliajam Druskininkų žemėlapį, kuriame įtrauktos pramogų, apgyvendinimo, maitinimo įstaigos bei prekybos centrai, kuriuose teikiamomis paslaugomis gali pasinaudoti žmonės, turintys judėjimo negalią.

Prie visų Druskininkų savivaldybėje esančių švietimo įstaigų įrengti pandusai. Viešojo transporto infrastuktūra taip pat pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo negalią – stotelėse įrengtos informacinės švieslentės su autobusų tvarkaraščiais, į autobusus lengvai galima įvažiuoti su neįgaliojo  vežimėliu. Visa viešoji miesto infrastruktūra, šaligatviai, perėjos, tilteliai pritaikyti negalią turintiems žmonėms.  Jų vasaros poilsiui pritaikytas ir Ilgio ežero paplūdimys. Pramogas neįgaliems klientams pasiruošusi pasiūlyti ir „Snow Arena“, kuri įsigijusi specialią įrangą - monoslidę, kurioje neįgalusis sėdi specialioje sėdynėje ir čiuožia nuo kalno slidę valdydamas lazdomis. Nuo šiol supimosi džiaugsmą galės patirti visi judėjimo negalią turintys druskininkiečiai ir kurorto svečiai. Druskininkų Karolio Dineikos sveikatingumo parke pradėjo veikti sūpynės, skirtos judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Judėjimo negalią turintys žmonės Druskininkuose ir kurorto apylinkėse  gali džiaugtis įvairiomis pramogomis. Neįgalieji gali aplankyti miesto muziejų, biblioteką, pasigrožėti „Grožio šaltiniu“, atsipalaiduoti restorane-muzikiniame klube „Druskininkų kolonada“. Druskininkų vandens parke yra įrengti keltuvai į baseiną, o visai neseniai įsigytas ir specialus nekaistantis neįgaliojo vežimėlis skirtas pirčių erdvei. Laive „Druskonio perlas“ yra įvažiavimas pritaikytas neįgaliojo vežimėliui, pačiame laive yra pakankamai erdvės.  Įžymiojo Grūto parko takeliai taip pat pritaikyti judėti su neįgaliojo vežimėliu. 

Apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai įrengia kambarius, skirtus negalią turintiems svečiams. Tokie kambariai yra viešbučiuose „Grand Spa Lietuva“, „Aqua“, „Europa Royale Druskininkai“, „Violeta“ ir kituose apgyvendinimo paslaugas teikiančiuose objektuose.

Kavinės ir restoranai taip pat rūpinasi negalią turinčiais klientais – kavinės „Senasis Nemunas“, „Forto dvaras“, Čili pica, „EREBUNI“ įrengė pandusus, erdvius WC, šiose kavinėse patogu judėti su neįgaliojo vežimėliu. Neįgalieji laukiami ir „Snow Arenoje“ esančiame restorane „AERO GALLERY“ bei komplekso „Grand SPA Lietuva“ panoraminiame restorane „Keturi vėjai“. Į šias erdves galima pakilti su erdviu liftu, restoranų aplinka pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia.

 „Sakoma, kad stipri ta bendruomenė, kurios silpnoji grandis yra stipri. Važinėdami po Lietuvą ir bendraudami su kitomis neįgaliųjų bendruomenėmis supratome, kad mūsų bendruomenė yra stipri. O tai atspindi ir Druskininkų stiprybę“, – kasmetinių Druskininkų apdovanojimų metu atsiimdamas mineralinio vandens stiklo lašą už aktyvią veiklą integruojant neįgaliuosius į socialinį gyvenimą taikliai pastebėjo  Rokas Jarašius, sveiką ir neįgalų Druskininkų jaunimą vienijančio klubo sumanytojas ir vadovas.

Iš tiesų, keičiantis Druskininkams keitėsi  ir krašto bendruomenė – ji tapo dar stipresnė, vieningesnė, mylinti savo kraštą, jame gyvenančius žmones ir atvykstančius svečius. 

Anksčiau infrastruktūra nebuvo pritaikyta judėjimo negalią turintiems žmonėms:

Šiandien Druskininkuose esanti infrastruktūra pritaikyta ir judėjimo negalią turintiems žmonėms:

Prie visų švietimo įstaigų įrengti pandusai

Maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai aplinką pritaikė taip, kad ji būtų patogi ir negalią turintiems klientams

Judėjimo negalią turinys žmonės Druskininkuose gali rasti įdomių veiklų

Transporto sistema ir viešoji infrastuktūra – takeliai, pėsčiųjų perėjos, šaligatviai – pritaikyti žmonėms su negalia

Biblioteka pritaikyta negalią turintiems žmonėms

Jau šią vasarą Ilgio ežero pakrantėje ilsėtis galės ir judėjimo negalią turintys žmonės

Prie "Grožio šaltinio" įrengtas specialus privažiavimas


 

Druskininkų Karolio Dineikos sveikatingumo parke įrengtos sūpynės neįgaliesiems

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.