Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Pacientai iš visos Lietuvos kelio sąnario operacijoms renkasi Druskininkų ligoninę

Kelio sąnarys yra viena sudėtingiausių ir pažeidžiamiausių kūno dalių – pastebėta, kad sąnario pažeidimais ima skųstis vis jaunesni žmonės. Jei anksčiau buvo manoma, kad kelio sąnario skausmai kamuoja tik pagyvenusius žmones, tai pastaruoju metu vis garsiau įvardijama, kad kelio sąnario pažeidimai yra ir jaunų, aktyviai sportuojančių žmonių problema.

Dažnu atveju pacientai neišvengia operacijos – tačiau apsisprendus operuotis didžiuosiuose Lietuvos miestuose neretai tenka laukti ilgose eilėse. Vis daugiau pacientų iš visos Lietuvos kelio sąnario operacijai renkasi Druskininkus – čia dirba profesionalūs chirurgai, naudojami šiuolaikiški,  inovatyvūs ir pažangūs gydymo metodai.


Taikomas Oksfordo universiteto metodas

Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas Vytautas Kvedaras sako, kad žmogaus sąnariai kenčia nuo metų naštos, ligų, antsvorio, sunkaus fizinio krūvio, ypač sportininkams, traumų, infekcijų, reumatoidinio artrito ar įgimtų priežasčių.

„Sąnarių protezavimo metodų yra labai daug. Dabar galima atlikti ir vienpusį kelio sąnario endoprotezavimą. Oksfordo universiteto metodas, kai pakeičiama tik dalis sąnario, jau taikomas ir mūsų ligoninėje. Pirmąsias operacijas Druskininkų chirurgai traumatologai atliko su drauge su konsultantu iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės ortopedijos skyriaus vadovu T. Sveikata. Jos buvo sėkmingos, pacientai jaučiasi gerai. Taigi planuojame ateityje šį metodą taikyti dažniau“, – pasakojo V. Kvedaras.

 

Pasak V. Kvedaro, per vienpusę kelio sąnario endoprotezavimo operaciją sąnarys traumuojamas mažiau, nei atliekant viso sąnario keitimo operaciją. Ar galima atlikti tokią operaciją, priklauso nuo sąnario pažeidimo ir jo būklės.

Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas džiaugėsi, kad skyriuje suburtas kvalifikuotas personalas. „Pas mus dirba tikrai patyrę sąnarių protezavimo specialistai. Apskirtai Druskininkų chirurgai pasiruošę atlikti daugybę įvairių operacijų, svarbiausia, kad joms būtų gautas finansavimas iš Valstybinės ligoninių kasos. 2019 metais Druskininkų ligoninėje buvo atlikta 200 sąnarių operacijų – panašiai tiek, kiek atliekama apskričių didžiosiose ligoninėse. Tad mums tai tikrai puikus rezultatas. O mane labiausiai džiugina atliktų operacijų kokybė“, – sako V. Kvedaras.

 

Pacientai – ir druskininkiečiai, ir didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai

Kelio sąnario operacijai Druskininkus pasirinko ir ekonomistas, aktyvus visuomenės veikėjas, Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos pirmininkas, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidentas Gediminas Žižys.

 Jis porą metų laukė kelio sąnario operacijos Vilniuje. Santaros klinikoje jau buvo užsakytas implantas, tačiau pasaulį apėmusi pandemija operaciją nukėlė neribotam laikui.

Kelio skausmas buvo nepakeliamas, vyriškis ilgiau laukti negalėjo, todėl pasikonsultavęs su gydytojais nusprendė kreiptis į Druskininkų ligoninės chirurgus traumatologus.

„ Džiaugiuosi Druskininkuose man sėkmingai atlikta pusės sąnario rekonstrukcine operacija. Pusė sąnario – perpus mažiau skausmo, o po operacijos nė minutei neprireikė ramentų“, – pasakoja G. Žižys ir priduria, kad kituose miestuose ilgose eilėse laukiantys pacientai neturėtų kentėti ir laukti mėnesių mėnesius.

 „Druskininkų ligoninėje dirbantys chirurgai – puikūs specialistai. Esu labai dėkingas Chirurgijos skyriaus chirurgams traumatologams. Dar laukia tokia pati kito kelio operacija – ją atliksiu Druskininkų ligoninėje“, – sakė G. Žižys.

 

Naujos kartos lazeris – operacijoms ir diagnostinėms procedūroms

  

Druskininkų ligoninėje operacijų spektras – labai įvairus. Pacientams naujos kartos lazeriu atliekamos išsiplėtusių venų operacijos, cistų, įvairių darinių destrukcija.

Šis gydymo metodas išbandytas ir pastaruoju metu vis dažnesnės ligos – hemorojaus gydymui. Pasak Chirurgijos skyriaus vedėjo, yra nemažai hemorojaus operacinio gydymo būdų ir metodikų, bet vienas iš inovatyvių, audinius tausojančių, minimaliai invazyvių operacinio gydymo metodų – hemorojinių mazgų pašalinimas medicininiu lazeriu. Šis gydymas patrauklus tuo, kad procedūra trunka iki pusvalandžio, būna trumpesnis pooperacinis laikotarpis, geri gydymo rezultatai ir beveik nepasitaiko komplikacijų.

„Tokia operacija dažniausiai atliekama privačiose klinikose ir brangiai kainuoja. O mes ją atliekame mūsų ligoninėje, – sakė V. Kvedaras. – Pirmajam pacientui rinktis mūsų ligoninę rekomendavo Vilniaus medikai, ir jis liko patenkintas“.

Naujos kartos lazerį ligoninė įsigijo įgyvendinant projektą „Novatoriškų medicinos technologijų diegimas VšĮ Druskininkų ligoninėje“ – jam lėšų skyrė  Druskininkų savivaldybė iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Chirurgijos skyriaus vedėjo V. Kvedaro teigimu, pastangas įsisavinti naujus gydymo  metodus labai palaiko Druskininkų ligoninės vadovai, savivaldybė, o tai labai motyvuoja gydytojus įgyti naujų žinių ir įgūdžių: „Kadangi dėl COVID-19 apribotos planinės operacijos, yra laiko pasitobulinimui. Naujų metodų įsisavinimas reikalauja didesnio susikaupimo, šiek tiek daugiau laiko, didesnio komandos susiderinimo tarpusavyje. Dabar galime tai daryti.“

 

 Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius

 

Druskininkų ligoninė subūrė stiprų, profesionalų kolektyvą, kurį kasmet papildo jauni, gabūs ir perspektyvūs medikai.

Nuolat atnaujinama ir ligoninės įranga, šiuo metu planuojama geriatrijos paslaugų plėtra.  Druskininkų savivaldybė prisideda prie Druskininkų ligoninės atnaujinimo – matome, kad kolektyvas nori tobulėti, stiprėti, augti – tai didelė nauda pacientams.

Ligoninė siūlo daug įvairių sveikatos ištyrimo programų – šiandieninėje skubančioje visuomenėje tai itin aktualu. Tyrimai trunka vos kelias minutes, o galima iš pagrindų įvertinti organizmo būklę – ištyrimo programas renkasi ir druskininkiečiai, ir kurorto svečiai.

Druskininkų savivaldybė, atsižvelgdama į gyventojų sveikatos būklę, esamas problemas, kiekvienais metais išskiria prioritetines sveikatinimo sritis ir finansuoja priemones šioms sritims gerinti – ligoninė už skirtas lėšas atnaujina medicininę įrangą.

Druskininkų ligoninė turi druskininkiečių ir miesto svečių pasitikėjimą, o tam tikroms procedūroms, operacijoms čia nori atvykti ir pacientai iš kitų miestų. Tokį jų norą lemia tai, kad nereikia laukti eilėse, kad už tas pačias paslaugas privačiame sektoriuje tektų sumokėti didelius pinigus.

Druskininkai turi labai stiprią gydymo ir reabilitacijos bazę, o  ligoninė yra konkurencinga ne tik su Dzūkijos miesto gydymo įstaigomis, bet ir su didžiųjų miestų ligoninėmis.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
Facebook
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Druskininkų savivaldybės vieta žamėlapyje
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
Telefonas

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.