Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Pasitikrinkite nemokamai: anksti diagnozuotas krūties vėžys gali būti pagydytas

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje. Bet kuri moteris per gyvenimą turi apie 10 proc. riziką susirgti krūties vėžiu.  Dauguma vėžio atvejų yra atsitiktiniai, jiems įtaką padaro susirgimų riziką didinantys veiksniai (alkoholio vartojimas, moters amžius, praeityje buvę krūties vėžio susirgimai, antsvoris ir kt.), 5-10 proc. atvejų lemia genetiniai, paveldimi veiksniai, jei šeimoje yra sergančių šia liga.

Nors manoma, kad dažniausiai krūties vėžys užklumpa vyresnes nei 50 metų moteris, bet statistika negailestingai rodo, kad kas penkta sergančioji yra jaunesnė, nei 50-ies.

 

Kuo ankstyvesnės stadijos krūties vėžys aptinkamas, tuo geresni gydymo rezultatai. Nustatyta, kad ankstyvoje stadijoje diagnozavus krūties vėžį moters penkerių metų išgyvenamumas siekia net 100 proc. Būtent tam Lietuvoje yra sukurta prevencinė krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. 50-69 metų pacientės su šeimos gydytojo siuntimo kviečiamos nemokamai atlikti tyrimus.

Moterys, kurios yra jaunesnės ir pagal programą nėra įtraukiamos į atrankinius mamografinius tyrimus, bet turi artimų giminaičių sirgusių krūties ar kiaušidžių vėžiu, ir dėl to jų rizika susirgti krūties vėžiu didesnė, turėtų pasikalbėti su šeimos gydytoju dėl jų krūtų tyrimo. Šioms moterims mamogramas reikėtų atlikti ir nelaukiant, kol joms sukaks 50 metų.

Druskininkų poliklinika kviečia registruotis nemokamam sveikatos patikrinimui  

 

Kaip susiformuoja navikai?

Krūties vėžys išsivysto tada, kai veikiant įvairiems kenksmingiems faktoriams, organo ląstelėse įvyksta tam tikrų pokyčių, jos ima “nebeklausyti” organizmo kontrolės. Tuomet prasideda nekontroliuojamas, neribotas jų dauginimasis, susiformuoja ląstelių sankaupa – navikas. Navikai gali būti gerybiniai arba piktybiniai. Gerybiniai navikai didėja, bet neįauga, neįsiskverbia į gretimus audinius ir neplinta į kitus kūno organus.

Piktybiniai navikai geba įsiskverbti į šalimais esančius audinius ir organus, įaugti į juos, suardyti jų struktūrą, sutrikdyti jų veiklą. Kita “pikta” vėžinės ląstelės savybė ta, kad ji, atitrūkusi nuo naviko, kraujo ar limfos keliu gali pasiekti kitose kūno dalyse esančius organus. Pasiekusios kitus organus, jos juose „prigyja“, ima daugintis. Taip atsiranda nauji vėžio židiniai, vadinami metastazėmis. Krūties vėžio atveju metastazės pirmiausia išsivysto arčiausiai krūties esančiuose limfmazgiuose – atitinkamos pusės pažasties, užkrūtinkauliniuose, poraktikauliniuose.

Kai kurios krūties vėžiu sergančios moterys jaučia, kad krūtyse atsirado pokyčių ar kitokių simptomų, tačiau daugelis moterų nieko nejaučia ir nepastebi tol, kol joms nediagnozuojama liga.

Krūties vėžio simptomai

Jei piktybinis mazgelis krūtyje dar labai nedidelis, jis nesukelia jokių simptomų, neapčiuopiamas pirštais. Tokie nedideli mazgeliai gali būti aptikti tik atliekant mamografiją ar krūties echoskopiją. Jei navikas didesnis, gydytojas ar pati moteris apčiuopia neskausmingą mazgelį krūtyje.

Priklausomai nuo to, kokios apimties, kurioje krūties vietoje mazgas aptiktas, ar augdamas įauga į odą, ar piktybinis procesas įsiskverbęs į visą krūtį (uždegiminė vėžio forma), gali būti ir šie simptomai:

  • Pakitęs krūties dydis ir forma.
  • Pakitusi, primenanti citrinos žievelę oda virš naviko.
  • Sustandėjusi visa krūtis.
  • Spenelis įtrauktas į krūties vidų.
  • Krūties spenelio sritis išberta, primena odos egzemą.
  • Apčiuopiami padidėję pažasties limfmazgiai.

Krūties skausmas yra retas krūties vėžio simptomas, juntamas nebent vėžiui labai išplitus.

 

Druskininkų poliklinikos šeimos gydytoja Gintarė Grigaliūnė pažymi, kad  krūties vėžys- klastinga liga, nes dažniausiai simptomai atsiranda jau pažengus ligai vėlyvesnėse stadijose. „Tik dalis moterų kreipiasi pačios dėl profilaktinių tyrimų, dažniausiai kreipimosi priežastis su profilaktika nesusijusi. Tada šeimos gydytojas primena apie Lietuvoje vykdomas profilaktines programas. Pacientės su simptomais dažniausiai kreipiasi pažengusio vėžio stadijoje. Bet skaičiuojant bendrą statistiką (su profilaktiniais patikrinimais) 70 procentų atvejų nustatomas I arba II stadijos vėžys. Mamografijos tyrimas pats tiksliausias tyrimas, galintis nustatyti krūties vėžį ankstyvoje stadijoje“,  – sako gydytoja.

 

 

 

 

 

 

Krūties vėžiu sirgusi druskininkietė Lina: „Baisiausia buvo ne dėl savęs, o dėl artimųjų“

  

Druskininkuose gyvenanti Lina krūties vėžio diagnozę išgirdo praėjus porai mėnesių po 56—ojo gimtadienio. Pas gydytoją pasitikrinti ji nuėjo užčiuopusi įtartiną guzelį – iki tol jokiose profilaktinėse patikrose moteris nedalyvavo, nes, kaip pati sako, jautėsi sveika ir energinga, beveik niekada nesirgdavo. Šiandien ji sako, kad toks galvojimas didžiausia jos padaryta klaida. „Kas žino, gal jei būčiau po 50-ojo gimtadienio pasitikrinusi profilaktiškai, gal būtume suspėję ligą pažaboti ir nebūtų prireikę tokio ilgo ir alinančio gydymo kelio, kokį turėjau pereiti ir aš, ir mano artimieji. Prevencinės programos sukurtos ne veltui  - gydytojai įvertino rizikingiausias ligas ir amžių, kada jos gali pasireikšti“,  – įsitikinusi moteris.

Lina prisipažįsta, kad išgirdus diagnozę buvo sunku ir ja patikėti, ir susitvardyti – galvoje sukosi mintys: už ką man? Kodėl aš? Gal tai klaida?

Deja, gydytojai nesuklydo – Linai teko atlaikyti naviko šalinimo operaciją, 8 chemoterapijos seansus, švitinimą.

„Kai susirgau, sūnaus šeima laukė vaikelio. Galvoje sukosi mintys, negi nepamatysiu savo anūko? Negi jis neprisimins močiutės? Buvo labai sunku suimti save į rankas, laimė, padėjo vyras, dukra, sūnus su šeima. Nuslinkę plaukai tuomet atrodė mažiausia problema ir baisu buvo jau ne tiek dėl savęs, kiek dėl artimųjų, kurie visą laiką buvo šalia. Būtent jie ir padėjo viską ištverti“,  – sako Lina ir pasidžiaugia, kad jos anūkui tuoj sukaks ketveri.

Šiandien moteris gyvena įprastą gyvenimą – niekas iš šalies greičiausiai net neįtaria, su kokia patirtimi jai teko susidurti.

Lina sako, kad dukrai, marčiai ir visoms draugėms nuolat kartoja, kad nedelstų, pasitikrintų: „Kai susirgau, pamačiau, kad labai daug moterų susiduria su šia liga. Susipažinau ir su druskininkietėmis, ir su moterimis iš kitų miestų, kurioms pavyko įveikti vėžį. Vėžys – nėra mirties nuosprendis. Tačiau labai svarbu jį diagnozuoti laiku“.

 

Druskininkų ligoninėje praėjusiais metais įdiegtas naujas skaitmenizuotas mamografas. 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Druskininkų savivaldybės vieta žamėlapyje
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
Telefonas

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.