Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
2025 metais Druskininkai neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kokioms šalies savivaldybėms artimiausius trejus metus bus suteiktas Kultūros sostinės vardas. 2025-aisiais šalies kultūros vėliavą neš Druskininkai.

Konkursui pateiktas paraiškas svarstė ir pasiūlymus LR kultūros ministrui teikė ekspertų komisija. Šiemet pirmą kartą į kultūros sostines pretenduojančių miestų atstovai paraiškas ekspertų komisijai pristatė gyvai – druskininkiečiams pavyko apginti pateiktą paraišką ir laimėti konkursą.

Pasirengimui nešti šalies Kultūros vėliavą ir programų įgyvendinimui numatoma skirti iki 100 tūkst. eurų. 

„Kultūros srities darbuotojai padarė labai didelį darbą ir aš nuoširdžiai sveikinu juos su šiuo laimėjimu. Lietuvos kultūros sostinės titulas Druskininkams suteiks išskirtinę progą kultūros srityje įgyvendinti naujoves, netradicinius sprendimus, atrasti dar niekur nematytas išraiškos formas. Druskininkai planuoja sukurti „Svajonių simfoniją“ – pagal savo pobūdį beveik 50 renginių suskirstyti į penkias kategorijas, apimančias pačias įvairiausias meno rūšis. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šio svarbaus konkurso laimėjimo.Tikiuosi, kad iki 2025-ų metų Druskininkuose pilnu pajėgumu veiks ir naujasis modernus Kultūros centras ir mes, kaip kultūros sostinė, jau galėsime pasiūlyti įspūdingus kultūrinius renginius jame” – sakė Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas.

Šalia tradicinių Druskininkų renginių 2025 m. suplanuota nauji festivaliai, tarptautiniai konkursai, literatūriniai vakarai, parodos, plenerai, socialinės akcijos, knygų leidyba, jaunimo festivaliai ir konkursai bei daugybė kitų veiklų.

Tais metais Druskininkai švęs M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, minės Duskininkuose gyvenusių ir kūrusių rašytojų Vytauto Bložės ir jo žmonos Nijolės Miliauskaitės, Ričardo Gavelio gimimo sukaktis, pasitiks pasaulinio garso skulptoriaus Žako Lipšico 135-ias gimimo metines, suplanuota daug įdomių renginių.

„Čiurlionio paliesti“ – tokia pagrindinė 2025 metų Lietuvos kultūros sostinės Druskininkų tema. Šis titulas miestui suteiks galimybes atrasti inovatyvias ir originalias M. K. Čiurlionio kūrybos sklaidos formas, įtraukiant ir jaunąją kartą, drąsiau ieškoti atsinaujinimo galimybių.

„Šis ambicingas projektas - siekiamybė ne tik plačiau skleisti genijaus kūrybą, bet ir inicijuoti bei įgyvendinti naujas Druskininkų bendruomenės kultūrines idėjas. Tikimės, kad sėkmingai suderintos/susietos su tradiciniais renginiais sukurs ilgalaikį kultūros lauko tvarumą regione. Be abejonės bus skatinamas kūrybinis bendradarbiavimas tarp savivaldybės švietimo, kultūros įstaigų, įvairių  asociacijų, viešųjų įstaigų, taip pat kurorte veiklą vykdančių verslo subjektų, kuriami savanorių ir ambasadorių korpusai. Jau projekto rengimo etape sulaukėme 18 kūrybinių organizacijų pritarimo ir prisidėjimo. Juk esame visi Čiurlionio paliesti: miestas, žmonės, gamta, tradicijos. Vadinasi, ir veiklos bus nukreiptos ta linkme. Tikimės visų druskininkiečių palaikymo, iniciatyvų, patarimų ir pasiūlymų. Esame atviri konstruktyviam dialogui, nes Kultūros sostinės titulas yra mūsų visų“,- sako Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė.

 

 Druskininkų TVIC archyvo nuotrauka 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Druskininkų savivaldybės vieta žamėlapyje
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
Telefonas

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.