Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Lietuvos kurortai ir sanatorijos sulaukė Vokietijos pripažinimo

Pacientams iš Vokietijos bus siūloma kompensuoti sveikatinimo paslaugas Lietuvos sanatorijose – tai šių metų kovo 1 d. paskelbė Nacionalinė tarpvalstybinių sveikatos priežiūros paslaugų organizacija Vokietijoje „EU-Patienten“, išleidusi rekomendacijas Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo organizacijoms dėl sveikatinimo paslaugų Lietuvos kurortuose. Pripažinta, kad Lietuvos kurortuose veikiančios sanatorijos, jų paslaugų kokybės lygis atitinka Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo įstaigų keliamus reikalavimus.

„Labai džiaugiamės, kad Lietuva pateko tarp užsienio šalių, į kurias rekomenduojame vykti sveikatintis. Lietuvos sveikatinimo organizacijas atstovauja Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija, kuri yra tarptautinės asociacijos „Quality in Health Prevenion e.V“ narė. Mes vertinome šios asociacijos narius ir galimybę sertifikuotis „EuropeSpa med“ pažymėjimais, užtikrinančiais aukštesnę paslaugų kokybę, lyginant su kitų Europos šalių sanatorijomis“, − pažymi tarptautinės asociacijos „Quality in Health Prevenion e.V“ vadovas dr. Kurt von Stroch.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas džiaugėsi gera žinia, bet pabrėžė, kad Vokietijai įvertinus Lietuvos sveikatinimo paslaugas, tenka apgailestauti, kad turizmas, galintis nešti mūsų šaliai milijoninius pelnus, valstybės iki šiol nelaikomas prioritetine ūkio šaka.

„Tačiau tiek būdamas Lietuvos savivaldybių asociacijos, tiek Lietuvos kurorto asociacijos prezidentu aktyviai siekiau, kad mūsų kurortų sveikatinimo galimybės būtų pripažintos užsienio šalių sveikatos sistemos. Šį mėnesį mus pasiekė puiki žinia – Lietuvos sveikatinimo įstaigų paslaugos atitinka Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo įstaigų keliamus reikalavimus.  Tai reiškia, kad Vokietijos ligonių kasos rekomenduos gydymą ir reabilitaciją atlikti Lietuvoje, pavyzdžiui, Druskininkų sanatorijose.  Mūsų įstaigos yra stiprios ir konkurencingos savo paslaugų kokybe – belieka išnaudoti Vokietijos ligonių kasų mums suteiktą galimybę dar aktyviau dirbant su Vokietijos rinka.  Pernai Druskininkuose apsilankė 3762 turistai iš Vokietijos, priešpandmeiniais metais šis skaičius siekė beveik 10 tūkst. Laukia ilgas ir nuoseklus darbas su šia rinka, nes vokiečiai šiandien į Lietuvą atvykti paprasčiausiai bijo. Lietuva iki šiol yra paskelbusi nepaprastąją padėtį – Vokietijos kelionių agentūros apie tai nuolat įspėja savo klientus, todėl šie „nesaugią Lietuvą“ iš tolo aplenkia“, – sakė R. Malinauskas.

 

„Jau daug metų klientai iš Vokietijos, net ir negaudami kompensacijų iš ligonių kasų, savo sveikatinimui rinkdavosi Lietuvą dėl itin aukštos paslaugų kokybės, profesionalių specialistų, mūsų gydomojo purvo ir mineralinio vandens. Vokietijos sveikatos priežiūros sistema kelia labai aukštus kokybės standartus, todėl labai džiaugiamės tokiu pripažinimu. Pats įrodinėjimo procesas tikrai nebuvo lengvas, truko ne vienerius metus. Labai dėkojame ir Valstybinei ligonių kasai, kuri padėjo kolegoms iš Vokietijos įrodyti, jog atitinkame aukščiausius kokybės ir saugumo reikalavimus“, − sako Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas ir „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda.

Lietuvos kurortinis gydymas ir sveikatinimas yra viena iš didžiausią potencialą turinčių turizmo sričių. Lietuvos kurortai su juose veikiančiomis sanatorijomis, sveikatinimo įstaigomis yra ypač gerai vertinami ir žinomi visoje Europoje. Pernai metais net 27 proc. visų į Lietuvą atvykusių Vokietijos piliečių nakvynių praleista būtent mūsų šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose.

„Tikime, jog gavę galimybę dalį savo sveikatinimosi išlaidų susigrąžinti iš Vokietijos ligonių kasų, dar daugiau šios šalies piliečių savo sveikatinimui rinksis Lietuvą, tai padės sukurti daugiau darbo vietų mūsų šalies kurortuose“, − pažymi Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vykdančioji direktorė Lina Nosevič.

 

Parengta pagal Lietuvos kurortų asociacijos ir Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos informaciją

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.