Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaRestoranas-muzikinis klubas „Druskininkų kolonada“ ir viešbutis „Europa Royale Druskininkai“

Senųjų Druskininkų gydyklų parke esantys pastatai mena ilgą kurorto istoriją – vieni jų pasatyti praėjusiame amžiuje, kiti – dar seniau. Vienoje iš rubrikų „Druskininkai: kaip mes keičiamės“ jau pristatėme Druskininkų gydyklą, o šįkart pristatome viešbutį „Europa Royale Druskininkai“ bei druskininkiečių ir kurorto svečių pamėgtą restoraną-muzikinį klubą „Druskininkų kolonada“.

Nepastebėti šių dviejų pastatų pokyčių tiesiog neįmanoma – nuo 1991-ųjų, daugiau kaip dešimtmetį, kurorto istoriją liudijantys ir kadaise populiarūs objektai buvo apleisti. Irstančios, piešiniais išmargintos sienos, išdužę langai – tokius faktus byloja išlikusios nuotraukos.

2000-aisiais Druskininkams pradėjus savo atgimimo kelią, vienas pirmųjų renovuotų pastatų buvo „Druskininkų kolonada“. Pastatas pastatytas 1928-aisiais, 1970-aisiais jame įrengta populiari kavinė-valgykla, po 1991-ųjų apleistas.  2003-iasiais šis pastatas, o taip pat ir buvusių mineralinio vandens gydyklų pastatas, perimti iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Perėmus pastatus, vystant ir įgyvendinat viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, buvo parengti pastatų rekonstrukcijos projektai. Druskininkų savivaldybė dėjo visas pastangas, kad verslininkai įžvelgtų Druskininkų potencialą ir norėtų dirbti kurorte. „Druskininkų Kolonados“ rekonstrukcijos projektas įgyvendintas 2004-aisiais. Įvertinus išskirtinio objekto istorinę reikšmę, patogią vietą ir perspektyvas, buvo nuspręsta jį renovuoti ir atnaujinti veiklą.

Rekonstrukcijos metu buvo išplėstas pastato prieangis, rekonstruotos kolonos, parinktos spalvos ir formos, išlaikančios autentiką. Šiandien restoranas-muzikinis klubas „Druskininkų kolonada“ yra vienas populiariausių kurorto objektų. Čia organizuojami gyvo garso koncertai, vaidinimai, bendruomenės renginiai, švenčiamos įmonių ir kitos šventės. Restoranas-muzikinis klubas „Druskininkų kolonada“ kiekvieną kartą lankytojus maloniai nustebina jaukiu vidaus dekoru.

1894 m. Druskininkuose atidaryta pirmoji mūrinė 150-ies vietų mineralinio vandens gydykla. Po Nepriklausomybės atkūrimo apleistas, šiandien šis pastatas yra vienas seniausių Druskininkų architektūros paveldo pavyzdžių, šiuo metu jame veikia viešbutis „Europa Royale Druskininkai“. Viešbučio hole galima pamatyti autentiškas XIX a. grindų detales. Pastato atnaujinimo darbai baigti 2006-aisiais, į rekonstrukciją investuota 24 mln. Litų.  2007-ųjų metų pabaigoje duris atvėrė naujas viešbučio korpusas. Šiandien viešbutį „Europa Royale Druskininkai“ renkasi bei vertina turistai ir iš Lietuvos, ir iš užsienio. Čia rengiamos konferencijos, oficialūs priėmimai, renginiai. Speciali stiklinė galerija jungia viešbutį su Druskininkų gydyklos pastatu.

Ir „Druskininkų kolonados“, ir viešbučio „Europa Royale Druskininkai“ pastatai nėra privatizuoti, jų nuosavybė priklauso Druskininkų savivaldybei, šiuo metu istorinę vertę turinčiuose objektuose sėkmingai vystomas verslas, pritraukiantis į kurortą turistų bei sukuriantis darbo vietų druskininkiečiams.

Druskininkų Kolonada anksčiau:

Druskininkų Kolonada šiandien:

Mineralinio vandens gydyklų pastatas anksčiau:

Mineralio vandnens gydyklų pastatas (viešbutis "Europa Royale Druskininkai") šiandien:

 

 

Laimos Rekevičienės, Druskininkų savivaldybės, Druskininkų miesto muziejaus, UAB „Šventė Jums“, „Europa Royale Hotels“ archyvų nuotraukos

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.