ARATC: Rūšiavimo konteinerius ir pakuočių atliekų tvarkymo paslaugas įmonės turi gauti nemokamai
 2022-01-26

Pastaruoju metu Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras sulaukia įmonių klausimų dėl  išrūšiuotų pakuočių ir antrinių žaliavų surinkimo. Įmonių atstovai teiraujasi, ar pagrįsti yra vežėjų reikalavimai sudaryti naujas sutartis dėl išrūšiuotų pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo ir mokesčio už šią paslaugą.

Informuojame, kad už komunalinių atliekų sraute susidarančių pakuočių atliekų tvarkymą įmonės, kaip ir kiti atliekų turėtojai, sumoka pirkdami prekes. Todėl šių atliekų tvarkymo paslauga įmonėms turi būti teikiama nemokamai – pakuočių atliekų kaštus privalo padengti gamintojų importuotojų organizacijos.

Patvirtintas 2022 metų kultūros vertybių apskaitos dokumentų projektų rengimo planas
 2022-01-26

Informuojame, kad Departamento direktoriaus 2022 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. Į-15 „Dėl Kultūros paveldo centro 2022 m. kultūros vertybių apskaitos dokumentų projektų rengimo plano patvirtinimo“ buvo patvirtintas Kultūros paveldo centro 2022 m. kultūros vertybių apskaitos dokumentų projektų rengimo planas.

Pateikiame susipažinti objektų, kuriems 2022 m. bus rengiami apskaitos dokumentų projektai, sąrašus:

1. Statinių ir vietovių, kuriems 2022 m. rengiami Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybų aktų projektai, sąrašą rasite čia;
  2. Vietų, kurioms 2022 m. rengiami Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybų aktų projektai, sąrašą rasite čia;
  3. Objektų, siūlomų registruoti Kultūros vertybių registre kaip kilnojamosios kultūros vertybės ir statinių vertingosios savybės, kurioms 2022 m. rengiama apskaitos dokumentacija, sąrašą rasite čia;
  4. Nekilnojamųjų kultūros vertybių, kurioms Kultūros paveldo departamento prie kultūros ministerijos teritoriniai skyriai 2022 m. rengs apskaitos dokumentaciją, sąrašą rasite čia.
Nauja gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa: kviečiame moteris pasitikrinti dėl šios klastingos ligos
 2022-01-26

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys kasmet nusineša apie 250 moterų gyvybių. Gydytojai vienbalsiai kartoja, kad daugelį moterų būtų galima išgydyti, jei ligą pavyktų diagnozuoti ankstyvoje stadijoje.

Kasmet trečiąją sausio savaitę pažymima Gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė, kurios tikslas -  atkreipti dėmesį į šią ligą sukeliančią žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekciją, bei svarbiausias gimdos kaklelio vėžio prevencijos priemones – reguliarią patikrą ir skiepus nuo ŽPV infekcijos.

Išrinktos originaliausios konkurso „Kalėdinių eglučių parkas“ eglutės - sveikiname laimėtojus
 2022-01-25

Jau  dešimtąjį kartą prieš šv. Kalėdas  įstaigos ir organizacijos Muzikinio fontano ir Gydyklų parko erdves papuošė išradingomis eglutėmis ir unikaliomis kalėdinėmis kompozicijomis, kurių šiais metais buvo net 65 – jos visos varžėsi dėl gražiausios ir originaliausios kalėdinės eglutės titulo.

Už labiausiai patikusią eglutę iki sausio 23 d. buvo galima balsuoti  Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro Facebook paskyroje,  taip pat eglutes vertino specialiai tam sudaryta komisija.

Socialiniame tinkle daugiausiai palaikymo sulaukė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro kalėdinė instaliacija, o komisija, įvertinusi eglučių originalumą ir kūrybinį indėlį, savo balsą skyrė Druskininkų „Ryto“ gimnazijos eglutei.

Tradicinis apdovanojimas nugalėtojams bus įteiktas artimiausio Druskininkų Padėkos vakaro metu, kuriame įvertinama Druskininkams labiausiai nusipelnę žmonės ir gražiausias iniciatyvos.

Sveikiname laimėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse.

Minime Druskininkų garbės piliečio Konstantino Gajausko 110-ąsias gimimo metines
 2022-01-25

Sausio 25 dieną  sukanka 100 metų, kai gimė kunigas, Druskininkų garbės pilietis Konstantinas Gajauskas ( 1912-2021).

Ilgametis Druskininkų parapijos klebonas K. Gajauskas gimė 1912 01 25 Dotinėnų kaime, Švenčionių rajone.

K. Gajauskas lankė Švenčionėlių pradžios mokyklą. 1932 m. baigė garsiąją Švenčionių gimnaziją ir išvyko mokytis Vilniaus kunigų seminarijoje. Į kunigus įšventintas 1938 m.. 1949 m. K. Gajauskui suteiktas dekano titulas.

K. Gajauskas 1965 04 09 paskirtas Druskininkų parapijos klebonu. Kurortas teikė vilčių pataisyti pašlijusią kunigo sveikatą, ypač kamuojamą bronchito. Atvykęs pirmiausia susitiko su geru bičiuliu Ratnyčios parapijos klebonu J. Poškumi, kurį gerbė kaip puikų dvasininką ir didelį eruditą. K. Gajauskas Druskininkų bažnyčios vidų rado apleistą ir niūrų. Plukto molio ir betono grindys buvo duobėtos, sienos – pilkos. Anot paties kunigo, buvo panašu į tvartą. Patyręs bažnytinio darbo administratorius, atsisakęs bet kokio turto ir prabangos, ėmėsi darbo. Visas savo per ilgą laiką sukauptas santaupas skyrė bažnyčios vidui atnaujinti, turtinti, puošti. Naujasis Druskininkų parapijos klebonas Vilniuje susirado meistrus, kurie pagamino įspūdingas „Kryžiaus kelio“ stacijas. Jas įrėmino, o ant vienos, klebono pageidavimu, įrašė, kad tai jo asmeninė auka parapijai. Bažnyčios sienos laukė dažytojų prisilietimo ir paveikslų. Nedelsdamas klebonas nuvyko į Vilniaus Domininkonų bažnyčią ir atsivežė iš ten sulamdytų, sužalotų drobių pilnus maišus. Susirado restauratorę ir drobėse šventųjų rankos, kojos ir figūros ryškėjo valandomis. Ypač daug dirbta prie paveikslo „Šv. Augustinas“, kuris buvo labiausiai nuniokotas. Apskritai visi Druskininkų bažnyčioje esantys vietinės reikšmės paminklai-paveikslai, 1965 m. atvežti iš Vilniaus Domininkonų bažnyčios, klebono K. Gajausko ir restauratorės Elenos Šmigelskaitės rūpesčiu 1970 m. buvo atgaivinti ir iki šiol džiugina dvasią. Dalies stačiakampių paveikslų formatai pakeisti į arkinius.