Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaUAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“

Prieš devynerius metus Druskininkuose, buvusių Fizioterapijos gydyklų pastate, buvo atidarytas unikalus objektas – pirmasis Lietuvoje vandens parkas. Išskirtinis gydyklų pastatas suprojektuotas architektų R. ir A. Šilinskų, jo statyba pradėta prieš 40 metų, 1975-aisiais. 1981 metais Druskininkų centre duris atvėrė didžiausios to meto Fizioterapijos gydyklos Europoje.

Šios gydyklos veikė iki 2000 metų, tačiau lankytojų srautas kasmet mažėjo, pastatas darėsi vis labiau apleistas, kol Fizioterapijos gydyklos visiškai bankrutavo. Nenaudojamas statinys pačioje kurorto širdyje atrodė niūriai, dar niūresnė buvo realybė – nerekonstravus pastato, būtų tekę jį nugriauti. Buvo ieškoma visų įmanomų būdų eksploatuoti pastatą. Iš pradžių jis buvo išnuomotas, tačiau verslui nepavyko įvykdyti sutartyje nurodytų įsipareigojimų. Tuomet iniciatyvos ėmėsi pati savivaldybė ir stengėsi pritraukti lėšų, kad kurorte būtų įrengtas unikalus ir tuo metu vienintelis Lietuvoje vandens parkas.

Perėmusi bankrutavusį gydyklų pastatą iš Sveikatos apsaugos ministerijos, 2001-aisiais  Druskininkų savivaldybės taryba, atsižvelgusi į kurorto infrastruktūrą, gamtinius išteklius, ilgametes tradicijas ir kitus svarbius veiksnius, priėmė sprendimą plėsti turizmo infrastuktūrą Druskininkuose, išsaugoti buvusių Fizioterapijos gydyklų pastatą ir pradėti Vandens pramogų parko projektą. Iš pradžių įgyvendinti projektą planavo Lietuvos ir užsienio verslininkai, net buvo pasirašyta sutartis, tačiau reikiamų lėšų taip ir nebuvo rasta. Vėliau projektu susidomėjo įsteigta Lietuvos-Lenkijos bendrovė, kuri taip pat nesurado lėšų. Tad Druskininkų savivaldybės iniciatyva  2003 metais buvo parengtas pastato rekonstrukcijos projektas, o 2004 metais jau pradėti rekonstrukcijos darbai.  Atliekant darbus buvo siekiama išsaugoti autentišką pastato architektūrą – pavyko išlaikyti unikalią pastato išorę bei formą, pastato viduje išliko išskirtiniai gintaro sietynai. Taigi, modernios pramogų ir paslaugų zonos įrengtos išlaikant istorinį pastato autentiškumą.

Druskininkų vandens parkas duris atvėrė 2006-ųjų gruodžio 26 dieną.  Į 23 tūkst. kv. metrų ploto vandens parką tuomet buvo investuota 125 mln. litų. Per pirmąsias dvi savaites po atidarymo vandens parke apsilankė 25 tūkstančiai žmonių. Susidomėjimas šiuo objektu nemažėja iki šiol – kasmet vandens pramogas išbando vis daugiau lankytojų. Prognozuojama, kad šių, 2015-ųjų metų vasarį, vandens parką turėtų aplankyti jau trimilijonasis lankytojas.

Šiuo metu Druskininkuose veikia vienas iš sėkmingiausių kurorto objektų – UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“. Kitąmet veiklos dešimtmetį minėsiančiame komplekse  po vienu stogu telpa vandens parkas, SPA centrai, konferencijų centras, viešbutis, sporto ir naktinis klubai, picerija, boulingas. 2012 metų pradžioje į bendrą komplekso veiklą įtraukta Druskininkų gydykla – šis sprendimas davė puikių rezultatų, Gydyklos darbo našumas dar labiau išaugo. Lankytojų srautas kasmet auga, tad šiuo metu vyksta komplekso plėtra – plečiamas viešbutis bei planuojama stikline galerija sujungti kompleksą su Druskininkų gydykla. Reikia pasidžiaugti, kad plečiantis objektui auga ir jo pridėtinė vertė kurortui.

Vandens parkas į Druskininkus pritraukė įvairių investicijų, paskatino atvykstamąjį turizmą. Pramogas sveikatinimo ir poilsio centre pamėgo ir turistai, ir vietiniai gyventojai – čia dažnai organizuojami renginiai, koncertai, parko lankytojai maloniai nustebinami originaliomis interjero dekoracijomis. Druskininkų savivaldybėje organizuojamų švenčių, varžybų, konkursų nugalėtojai dažnai apdovanojami UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ įsteigtais prizais, o savivaldybės gyventojams vandens pramogoms yra taikoma 15 procentų nuolaida. Visame komplekse dirba 280 darbuotojų.

Pastatas anksčiau:

 Kompleksas šiandien:

 

 Druskininkų savivaldybės, UAB „Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centro AQUA“ archyvo nuotraukos

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.