Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaVandentvarkos sistema

Druskininkams, tarptautinio lygio kurortui, itin svarbu tiekti labai geros kokybės vandenį, kokybiškai, greitai ir efektyviai surinkti ir išvalyti nuotekas, taip gerinant kurorto ekologinę būklę. Vandentvarka ir su ja susijusios paslaugos yra aktualios kiekvienam – vandens ir nuotekų tinklų būklė bei jų priežiūra lemia gyvenimo ir poilsio kokybę.

Džiugu, kad šiuo metu Druskininkų savivaldybėje vandentvarkai yra skiriamas reikiamas dėmesys. Tačiau ankstesnė situacija buvo kitokia – senus nuotekų valymo įrenginius, prastos techninės būklės vandens bokštus tikriausiai dar prisimena ne vienas Druskininkų savivaldybės gyventojas. Tuometiniai įrenginiai neatitiko Europos Sąjungos keliamų reikalavimų, kėlė nemažai problemų.

Vandentvarkos sistema Druskininkų savivaldybėje keitėsi ir tebesikeičia nuosekliai – šiandien galime džiaugtis pasiektais rezultatais: nugriauti seni, nesaugūs vandens bokštai, įrengti nauji biologinio nuotekų valymo, vandens nugeležinimo įrenginiai. 

Vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą Druskininkų savivaldybėje vykdo UAB „Druskininkų vandenys“, įgyvendinę ne vieną investicinį projektą, padėjusį modernizuoti ir išplėsti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą pagal nustatytus paslaugų kokybės, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos reikalavimus.

Vartotojams požeminis vanduo tiekiamas iš giluminių gręžinių. Tiekimo sistemą sudaro šešios vandenvietės (dvi Druskininkuose, trys Latežeryje, po vieną Leipalingyje, Švendubrėje, Stračiūnuose, Viečiūnuose), kuriose veikia 24 gręžiniai. Iš viso eksploatuojama  109,9 kilometrai geriamojo vandens vandentiekio tinklų. UAB „Druskininkų vandenys” centralizuotai tiekia kokybišką geriamą vandenį Druskininkų miesto, Neravų, Viečiūnų, Gailiūnų, Leipalingio, Stračiūnų ir Švendubrės miestelių gyventojams ir įmonėms.

Bendrovė taip pat eksploatuoja Druskininkų miesto, Viečiūnų, Neravų, Gailiūnų gyvenviečių ir Leipalingio miestelio nuotekų ūkio tinklus, kurių ilgis – 110,9 km, Druskininkų miesto ir Leipalingio miestelio biologinius nuotekų valymo įrenginius, 19 įvairaus našumo nuotekų siurblinių.

Pokyčiai vendentvarkos srityje Druskininkų savivaldybėje evyksta kiekvienais metais. Klojami nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai, statomos nuotekų siurblinės. Taip sudaroma galimybė savivaldybės gyventojams prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos. Šiuo metu baigiamas įgyvendinti projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų valymo infrastruktūros plėtra Druskininkuose“. Įgyvendinus projektą, bus užtikrintas ilgalaikis vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimas. Sumažės paviršinių ir požeminių vandenų tarša, pagerės aplinkos būklė. Tvarkomasi ne tik pačiame kurorte, bet ir Viečiūnų bei Leipalingio seniūnijų kaimiškosiose vietovėse, dėmesys skiriamas savivaldybėje veikiančioms ir gausiai gyvenamoms sodų bendrijoms.

Sutvarkytos ir atnaujintos centralizuotos geriamojo vandens tiekimo bei nuotekų surinkimo sistemos Druskininkų savivaldybėje ne tik padeda užtikrinti kokybiškas paslaugas – investavus į vandentvarkos infrastuktūrą nuo taršos apsaugomas gruntas bei tausojama gamta. 

Anksčiau:

Dabar:

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.