Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
VMI: Ką svarbu žinoti dirbant savarankiškai?

Kada gyventojai turi įteisinti savo veiklą?

Gyventojams veiklą būtina įteisinti tuomet, kai ji atitinka individualios veiklos požymius, t. y. kai atsiranda veiklos tęstinumas, komercinės naudos siekimas, savarankiškumas, taip pat motyvas bei galimybės sandorius sudaryti ir ateityje. Pvz., jei žmogus vieną kitą kartą parduoda jam nebereikalingą, tačiau dar tinkamą naudoti daiktą – drabužius, baldus, buitinę techniką ir pan., tai tokia veikla nelaikytina individualia veikla, o tik turto pardavimu.

Kaip galima įteisinti savarankišką veiklą?

Gyventojai, įteisindami savarankišką veiklą, gali pasirinkti individualią veiklą pagal pažymą arba veiklą su verslo liudijimu - atitinkamai skiriasi jų apmokestinimas.

 

Kokie mokesčiai taikomi dirbant pagal individualios veiklos pažymą?

Vykdydamas individualią veiklą pagal pažymą gyventojas turi mokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), kurio tarifas priklauso nuo jo gautų apmokestinamųjų pajamų (pelno):

  • Apmokestinamosioms pajamoms per metus nesiekiant 20 tūkst. eurų, taikomas 5 proc. GPM tarifas;
  • Apmokestinamosioms pajamos per metus viršijant 20 tūkst. eurų, tačiau nesiekiant 35 tūkst. eurų, taikomas GPM tarifas apskaičiuojamas pagal formulę ir gali siekti 5-15 proc.;
  • Apmokestinamosioms pajamoms per metus viršijant 35 tūkst. eurų taikomas 15 proc. GPM tarifas.

 

Kokius mokesčius reikia mokėti dirbant su verslo liudijimu?

Asmenys, kurie įsigyja verslo liudijimą, iš karto sumoka fiksuotą GPM sumą, kurią nustato savivaldybė, sumos dydis priklauso nuo pasirenkamos veiklos, veiklos teritorijos ir kt. Konkretaus verslo liudijimo kainą galima sužinoti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt esančioje Verslo liudijimų skaičiuoklėje, svetainėje  taip pat galima rasti savivaldybių tarybų nustatytus fiksuotus pajamų dydžius ir lengvatas.

 

Dirbsiu Kalėdų seneliu – kaip tokią veiklą reikėtų įteisinti?

Kalėdų senelio veiklą gyventojai gali vykdyti dviem būdais: įsigiję verslo liudijimą arba įregistravę individualią veiklą. Kadangi ši veikla yra sezoninė, dažniausia Kalėdų seneliams paprasčiau įsigyti verslo liudijimą. Tokią veiklą gyventojas gali vykdyti ne visą mėnesį, o tik pasirinktomis dienomis. Trumpiausias leidžiamas laikotarpis – 5 kalendorinės dienos, kurios neprivalo būti išdėstytos paeiliui. Už numatomas gauti pajamas iš veiklos, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą, iš anksto mokamas savivaldybių tarybų nustatytas fiksuoto dydžio pajamų mokestis.

 

Kada savarankiškai dirbant reikia mokėti PVM?

Veiklą vykdant su verslo liudijimu ar pagal pažymą, priklausomai nuo pajamų dydžio ir prekių įsigijimų iš Europos Sąjungos šalių bei paslaugų, kurių suteikimo vieta laikoma Lietuva, įsigijimo iš užsienio šalyse įsikūrusių asmenų (pvz., „Bolt“, „Uber“, „Booking“, „Airbnb“), gali atsirasti prievolė mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM).

 

Ką dar svarbu ir naudinga žinoti?

Įsigijusieji verslo liudijimus ar įregistravusieji individualią veiklą pagal pažymą turi mokėti ir Valstybinio socialinio draudimo (VSD) bei privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, kurias administruoja „Sodra“.

 

Savarankiškai dirbantys smuklieji verslininkai gali lengviau ir paprasčiau tvarkyti savo apskaitą, naudodamiesi nemokama VMI elektronine paslauga – virtualiu buhalteriu i.APS. Visa aktuali informacija apie i.APS yra VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt,  skiltyje „Pradedu individualią veiklą“, pasirenkant „Virtualus buhalteris i.APS“.

 

Daugiau informacijos apie individualią veiklą ir jos apmokestinimą savarankiškai galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt skiltyje „Pradedu individualią veiklą“ arba paskambinus telefonu 1882. Nuotolinės paslaugos teikiamos tel. +370 5 2191 777.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.