Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Druskininkų savivaldybės delegacija lankėsi Estijoje

Įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektą Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-11-0006 „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Druskininkų savivaldybėje“, Druskininkų savivaldybės administracijos delegacija, kurią sudarė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, mero patarėjas Simonas Kazakevičius, Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė ir atsakingų skyrių vedėjai, rugsėjo 6-10 d. lankėsi Estijos savivaldybėse. Estija pasirinkta neatsitiktinai -  viešoje erdvėje ji yra tapusi kokybiško švietimo etalonu,  jų mokinių mokymosi rezultatai vieni iš geriausių pasaulyje, viešojo sektoriaus paslaugų lygiu panašūs į  skandinavus, o technologinis išsivystymas ir elektroninės valstybės paslaugos gerokai lenkia kaimynus. 

  

Pagrindinis vizito tikslas buvo susipažinti su pažangiais ir inovatyviais Estijos savivaldos institucijų metodais, teikiant viešąsias ir turizmo paslaugas bei naujų sprendimų ieškojimo būdais, siekiant padidinti vartotojų pasitenkinimą teikiamomis paslaugomis, pasisemti patirties ir tą patirtį pritaikyti mūsų savivaldybėje.

Savivaldybės delegacija apsilankė Parnu, Saremo, Talino ir Tartu savivaldybėse.

 Parnu savivaldybės atstovai pristatė Estijos rinkimų sistemos ypatumus. Pristatyta Parnu regiono savivaldybių asociacijos veikla, kurioje po savivaldybių stambinimo reformos vyksta glaudus bendradarbiavimas  sprendžiant regiono problemas, įgyvendinant bendrus projektus.

Savivaldybės atstovai supažindino su Estijos savivaldos institucijų teikiamomis viešosiomis paslaugomis, jų tobulinimo ir elektroninių paslaugų skatinimo metodais bei turizmo paslaugų teikimo bei lankytinų objektų pristatymo gerąja praktika. Pernu savivaldybėje net 70 proc. viešųjų paslaugų (socialinių išmokų, Registrų centro, civilinės metrikacijos paslaugos ir t.t.) teikiamos elektroniniu būdu.Tokį rezultatą jiems pavyko pasiekti, intensyviai mokant bendruomenę naudotis informacinėmis technologijomis ir daug dėmesio skiriant paslaugų skaitmenizacijai bei jų programų vystymui. Estija ‒ viešojo sektoriaus paslaugų skaitmenizacijos lyderė, o valstybės paslaugų  į elektroninę erdvė yra perkelta net 99 proc. Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė teigė, kad vienas iš Druskininkų savivaldybės prioritetų – yra mažinti biurokratinę naštą gyventojams, didinti elektroninių paslaugų skaičių ir palengvinti jų prieinamumą, todėl bus ieškoma būdų, kaip pritaikyti estų patirtį, efektyvinant elektroninių paslaugų teikimą.

Susitikimas su Parnu savivaldybės atstovais

Parnu mieste delegacijos atstovai taip pat aplankė naujausią – tik 2020 m. ES lėšomis pastatytą, vaikų darželį ir popamokinės veiklos edukacinį centrą, kuris buvo įkurtas regioninio projekto pagrindu. Jų vadovai supažindino su minėtų įstaigų inovatyviais sprendimais, gerinant ugdymo aplinką. Lankantis ugdymosi įstaigose, buvo akivaizdu, kad Estijos Vyriausybės priimta nacionalinė pagrindinio ir vidurinio ugdymo programa bei joje nustatytos kryptys - siekti rezultatais grįsto mokymo, davė puikius rezultatus. Formuojant ugdymo aplinką, daug dėmesio skiriama patyriminiam ugdymui. Būtent šioje įstaigoje įrengta mokomoji kelių eismo taisyklių zona, edukacinis sodelis, sporto stadionas, amfiteatras, modernios vaikų žaidimo aikštelės, funkciška vaikų darželio vidaus patalpų aplinka, transformuojamos koncertų salės, įspūdingas trijų zonų baseinas skirtas ne tik darželio, bet savivaldybės įvairaus amžiaus vaikams, visur šildomos grindys, skalbimo mašinos, indaplovės ir t. t.

Šiuo metu kaip tik rengiami Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigų aplinkos tobulinimo techniniai projektai, kuriose bus pritaikyta Estijoje įgyta patirtis.

Gamtos mokslų edukacinis centras, skirtas Parnu regiono mokinių gamtos mokslo įgūdžių tobulinimui. Jame galima pamatyti tiek nuolatines, tiek laikinas ekspozicijas, žiemos sodą, planetariumą, observatoriją ir kt. Centre vaikams patraukliai ir išmaniai perteikiamos vertingos biologijos, chemijos, astronomijos žinios, čia jie gali ruoštis pamokoms ir olimpiadoms.

Parnu gamtos mokslų edukacinis centras

Saremo savivaldybėje delegacija susitiko su meru ir administracijos specialistais. Pokalbio metu buvo dalijamasi patirtimi švietimo, atliekų tvarkymo ir elektroninių paslaugų teikimo srityse. Druskininkų savivaldybės delegacija domėjosi savivaldos institucijų teikiamomis viešosiomis paslaugomis bei viešųjų paslaugų tobulinimo metodais. Delegacija taip pat apsilankė Saremo Turizmo informacijos centre, kuriame jo atstovai dalinosi gerosios praktikos bei inovatyvių sprendimų taikymo pavyzdžiais turizmo rinkodaroje, turistų informavime bei viešojo sektoriaus bendradarbiavime su verslo atstovais. Sareme per metus apsilanko 500 tūkst. turistų, Turizmo informacijos centre informacijos radome ir lietuvių kalba.

Saremos saloje taip pat aplankyta tik 2021 m. rugpjūtį atidaryta valstybės lėšomis pastatyta gimnazija, kainavusi 6,5 mln. Eur.  Estijoje mokyklos yra statomos naujai, o ne renovuojamos. Naujose mokyklose aplinka mokiniams yra patrauklesnė, tinkamesnė šiuolaikiškų vaikų ugdymui, o mokymosi metodai orientuoti į praktiškesnį – susijusį su realiu gyvenimu, mokymąsi. Jose svarbiausias dėmesys skiriamas vaikui, ko jam reikia, kad jo mokymosi rezultatai būtų geresni. Gimnazijos direktorius parodė įspūdingą aplinką, kuri panaši į gerą kultūros centrą su holais, šviesiomis, moderniomis erdvėmis, poilsio zonomis ir šiuolaikiškomis klasėmis bei laboratorijomis.

Įspūdingos Sarema valstybinės gimnazijos erdvės

Kelionės metu buvo aplankytas ir vienas didžiausių Baltijos šalyse AHHAA mokslo centras, įsikūręs Tartu mieste. Jame mokslas žaismingai susilieja su nuotykiais ir įspūdžiais, o interaktyvių eksponatų pagalba mokiniai gali išbandyti ir suvokti pagrindinius fizikos dėsnius, susipažinti su žmogaus anatomija, patirti ekstremalių įspūdžių ar sferiniame planetariume stebėti milijonus žvaigždžių.

Vizito metu delegacijos nariai taip pat sėmėsi dalykinės patirties, prižiūrint viešąsias erdves, parkus, kuriant sveikatinimo įstaigų ir kitų turizmo traukos objektų infrastruktūros pridedamąją vertę.

Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko teigimu, tokie vizitai įkvepia, padeda plėsti akiratį, pasisemti naujų idėjų ir ieškoti galimybių jas įgyvendinti mūsų savivaldybėje. ,,Vizitas buvo labai naudingas, o parsivežtą patirtį bus galima pritaikyti tiek tobulinant savivaldybės teikiamas viešąsias paslaugas, tiek gerinant turizmo paslaugų kokybę.“

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Druskininkų savivaldybės vieta žamėlapyje
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
Telefonas

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.