Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Lietuvos kurortų asociacijos posėdyje - svarbiausi kadencijos darbai ir naujos vadovybės rinkimai

Vakar organizuotame Lietuvos kurortų asociacijos narių nuotoliniame posėdyje pristatyti nuveikti darbai, sudėlioti nauji planai ir ištrinkta nauja asociacijos vadovybė.

2019 m. Lietuvos kurortų asociacijos prezidentu išrinktas  Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas padėkojo asociacijos nariams už bendrą darbą ir apžvelgė svarbiausius savo kadencijos darbus.

Po savivaldybių apklausos buvo išskirtos problematiškiausios sritys kurortams ir kurortinėms teritorijoms: teisinės bazės ir finansavimo trūkumas, neatsižvelgimas į turizmo įtaką kurortams, kurortologinių tyrimų stygius ir miglotos ateinančio laikotarpio ES finansavimo galimybės. Visą laiką buvo tikslingai dirbama ties šiais klausimais.

Lygiagrečiai su problemomis, buvo išgrynintos  ir visiems svarbios užsienio šalių rinkos, kad būtų galima rinkodaros priemones taikyti tikslingai ir racionaliai.

Vienas svarbiausių darbų, kuriuos per šiuos dvejus metus pavyko nuveikti asociacijai – parengtas LR Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymas, kuris gegužės 11 dieną registruotas LR Seime.  Iki šiol kurortų sritį reglamentavo net 18 atskirų teisės aktų, kurie dažnais atvejais prasilenkdavo su kurortų aktualijomis, tad sukurtas naujasis įstatymas labai aktualus.

 

 Iki šiol formuojant savivaldybių biudžetus nėra atsižvelgiama į kurortų kuriamą pridėtinę vertę, ekonominę naudą bei indėlį  šalies įvaizdžio formavimui. Kurortų infrastruktūra per metus aptarnauja net iki 30-ies kartų daugiau žmonių, negu juose yra gyventojų, todėl būtina skirti papildomų lėšų įvairioms investicijoms infrastruktūros palaikymui ir plėtrai, aplinkos apsaugai. Kurortų asociacija teikė siūlymus dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų skirstymo ir Savivaldybių biudžeto pajamų nustatymo metodikos įstatymo. Tačiau šiems siūlymams pritarta nebuvo.

Taip pat Seimui ir Vyriausybei pateiktas siūlymas didinti finansavimą visoms savivaldybėms - GPM dalies perskirstymas įvedant rodiklį „Turizmo plėtros skatinimas“. Dėl šio pasiūlymo dar vyksta diskusijos.

Asociacija siūlė 2021-2027 m. ES finasinimae laikotarpyje kurortus ir kurortines teritorijas išskirti kaip prioritetines.   Šių finansavimo priemonių pagalba Lietuvos kurortai bei kurortinės savivaldybės turėtų galimybę susitvarkyti didelių investicijų reikalaujančius infrastruktūros objektus, apleistus pastatus ir teritorijas, modernizuotų viešąsias erdves, atnaujintų esamus ir nutiestų naujus dviračių takus ir pan. Tačiau institucijos laikosi nuomonės, kad kurortai ir kurortinės teritorijos turi galimybes gauti ES lėšas per Regioninę politiką.

ES šalys turizmo sektoriui skiria daug dėmesio, numato jam skatinti reikalingas priemones, yra įtraukusios turizmą kaip atskirą ūkio šaką į Vyriausybės planus, ES investicijų programas. Remiantis kitų šalių pavyzdžiu, buvo siekiama turizmą įtraukti prie ūkio šakų.  Nors šis siūlymas atmestas, tačiau dabar asociacija siekia turizmo kaip atskiro komponento įtraukimo į nacionalinį RRF planą.

Kurortų asociacija taip pat teikė savo siūlymus dėl Darbdavių socialinių iniciatyvų skatinimo įstatymo, dėl teisingų statistinių duomenų teikimo mechanizmo užtikrinimo, Dėl finansavimo kurortiniam sanatoriniam gydymui didinimo.

Birštono merė Nijolė Dirginčienė padėkojo R. Malinauskui už atkaklų darbą: „Didžiausias pasiekimas – iki Seimo pavyko nunešti kurortams ir kurortinėms teritorijoms aktualaus įstatymo projektą. Turime užtikrintą pradžią“.

„Idėjų, siūlymų, norų buvo labai daug, dalį jų pavyko įgyvendinti. Linkiu, kad nauja vadovybė tęstų pradėtą darbą, pasiektų tuos tikslus, kuriuos visi išsikėlėme, neabejoju, kad užteks noro toliau aktyviai imtis iniciatyvos, kad prioritetai turizmui būtų atrasti“,  -sakė R. Malinauskas.

Posėdžio metu taip pat aptarta asociacijos finansinė ataskaita, diskutuota dėl pandemijos padarinių, skiepų ir galimybių paso, užsienio rinkų pasiekiamumo, turizmo sektoriaus atsigavimo galimybių, kurortinės rinkliavos klausimų. 

Posėdyje 2 metų kadencijai išrinkta nauja Lietuvos kurortų asociacijos vadovybė – prezidente Birštono merė Nijolė Dirginčienė, jos pavaduotojas – Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Asociacija vienija Lietuvos kurortus ir kurortines teritorijas: Birštono, Druskininkų, Neringos, Palangos, Anykščių raj., Ignalinos raj., Kauno raj., Trakų raj. bei Zarasų raj. savivaldybes.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Druskininkų savivaldybės vieta žamėlapyje
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
Telefonas

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.