VMI: Gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams

first image

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais taip pat turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tą padaryti per Mano VMI, pasirinkus Paslaugos > Verslo liudijimai > Verslo liudijimo užsakymas. Išsami instrukcija, kaip įsigyti verslo liudijimą, skelbiama čia.

„Verslo liudijimus bent vienai dienai šiais metais įsigijo 4 tūkst. Alytaus apskrities gyventojų. Palyginimui, 2022 m. verslo liudijimus buvo įsigiję 4,2 tūkst. apskrities gyventojų, o 2021 m. – kiek daugiau nei 4 tūkst. gyventojų. Populiariausios veiklos su verslo liudijimu šiemet Alytaus apskrityje nesikeičia“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad daugiausia gyventojai vykdė prekybos tik ne maisto produktais, specialiųjų statybos darbų ir gyvenamosios paskirties patalpų nuomos veiklas.

Verslo liudijimą įsigyti norintys gyventojai apskaičiuotas pajamų mokesčio ir Sodros įmokų sumas turi sumokėti prieš pradėdami veiklą. Primenama, kad fiksuotus pajamų mokesčio dydžius nustato savivaldybių tarybos atskirai kiekvienai veiklos rūšiai. Susipažinti su savivaldybių sprendimais dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus, galima VMI svetainėje, o savarankiškai pasiskaičiuoti mokėtiną gyventojų pajamų mokesčio sumą – su verslo liudijimų skaičiuokle.

Dirbantiems įsigijus verslo liudijimą pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą VMI rekomenduoja pildyti su virtualiu buhalteriu i.APS. Nemokama individualios veiklos apskaitos programa pasiekiama prisijungus prie i.MAS, per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis.

 

Daugiau informacijos apie individualią veiklą rasite VMI internetinėje svetainėje > Pradedu individualią veiklą. Konsultacijos teikiamos telefonu +370 5 260 5060 arba 1882 (operatoriai gali taikyti padidintus tarifus), paslaugos telefonu +370 5 2191 777. Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Susijusios naujienos